Дійство відбувалося на міському пляжі. Усе було як годиться: дівчата у віночках, хлопці у національному одязі.
Дійство відбувалося на міському пляжі. Усе було як годиться: дівчата у віночках, хлопці у національному одязі. Незважаючи на дощ, на свято зібралося чимало хмельничан. На початку оркестр зігрівав присутніх чудовими композиціями, старші жінки допомагали молоді плести віночки, люди гуртувалися по сторонам. Проте згодом розгорнулося справжнє купальське дійство.
«З приходом християнства на наші землі давньоукраїнське язичницьке свято Купайла трансформувалося у свято Івана Хрестителя. Однак, і язичницька і християнська традиції наголошують на тому, що ми маємо очищатися, не грішити, мати чисту душу й оберіг. Споконвіку на це свято ходили у вишиванках. Тому я хочу, щоб ви усі ми мали вишиванки у своєму домі, вишиті рушники, приходили на свято Купала, очищали свою душу та були чисті перед Богом, людьми, і всі разом будували самодостатню Україну», – зазначила заступник міського голови Галина Мельник.
Легкий дощ не став на заваді народним іграм, конкурсам, забавам для дітей та дорослих. Охочі пускалися в танок, розбивалися на пари та витанцьовували під етнічні мотиви.
«Ми дивовижна нація, яка адаптувала свої прадавні свята з християнством. Так святкували наші діди та прадіди. Сьогодні вже ми прагнемо відродити традиції, і продовжуючи тему етнофестивалів, робимо саме обрядове дійство без будь-якої естради та попси. Тобто святкуємо саме так, як це свято святкувалося нашими пращурами» – відзначив Артем Ромасюков, начальник управління культури міської ради.
Усі бажаючі мали унікальну можливість поринути у вир народних традицій та цікавих купальських обрядів. Завершили свято традиційними стрибками через вогнище, яке в народі називають «ватра», повідомляє сайт Хмельницької міської ради
Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського
Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього