У Хмельницькому триває боротьба між перевізникамиЯк відомо, вже багато років в Переяславі-Хмельницькому (Київська область) триває гостре протистояння між перевізниками пасажирів до Києва: з одного боку тими, що здійснюють регулярні перевезення, а з іншого тими, що позиціонують себе як нерегулярні перевізники і яких частіше всього називають нелегалами.

У Хмельницькому триває боротьба між перевізникамиЯк відомо, вже багато років в Переяславі-Хмельницькому (Київська область) триває гостре протистояння між перевізниками пасажирів до Києва: з одного боку тими, що здійснюють регулярні перевезення, а з іншого тими, що позиціонують себе як нерегулярні перевізники і яких частіше всього називають нелегалами.

Останні працюють від міської автобусної зупинки на вул. Б. Хмельницького (неподалік автовокзалу) до станції метро “Харківська”, і за деякими оцінками на їхню долю припадає до 60 % всього пасажиропотоку з Переяслава до Києва та у зворотному напрямку.

Наша газета відслідковує сплески цього протистояння. Нещодавно такий сколихнув все місто. Тоді легальні перевізники своїми автобусами перекрили вулицю Б. Хмельницького, таким чином заблокувавши роботу і нелегалів, і по суті рух транспорту по цій вулиці. А останньою ініціативою легальних перевізників у цій боротьбі стало звернення до чергової 47 сесії міської ради, що проходила 31 жовтня, з проханням надати їм в оренду заїзну кишеню на вул. Б. Хмельницького, 96 та 98 для облаштування тут власної автозупинки, тобто саме в тому місці, де зараз завантажують пасажирів нелегали.

Щоправда, як зазначив заступник міського голови Володимир Бурдонос, надійшло два однакових звернення: від переяславської компанії “Авто Пас Лайн” та ТОВ “Автосервіс”, зареєстрованого в Бориспільському районі. За його словами, на сьогодні лише ці дві структури мають право здійснювати регулярні перевезення пасажирів до столиці. Проте, оскільки звернення подали вони обоє, запропонував депутатам визначатися, якій з компаній надати право на облаштування нової зупинки. Депутати у свою чергу забажали спершу вислухати перевізників.

– Ситуація у перевезеннях до Києва така: – розповів керівник “Авто Пас Лайн” Олександр Пасічник”, – на маршруті до метро “Чернігівська” з минулого року головним перевізником став “Автосервіс”. У серпні цього року відбувся також конкурс на визначення регулярних перевізників до метро “Харківська”. Всі рейси з Переяслава розподілено між “Автосервісом” та “Авто Пас Лайн”. Таким чином ми зараз залишилися єдиним міським підприємством, яке може працювати на київських маршрутах.

Зазначу, що зараз створені такі умови, що виграти подібний конкурс може лише велика компанія. Тому з нами об’єдналося багато переяславських перевізників, які раніше працювали самостійно. Ми регулярно сплачуємо податки в місті, минулого року – понад 696,3 тис. грн., за 10 місяців цього року – 546 тис. грн. Крім того, у нашому місті ми виконуємо соціально значимі маршрути, яких більше ніхто не хоче виконувати. Наші автобуси возять дітей на Борисівку, пільговиків, їздять по розбитих дорогах. Тож хотілось би, щоб переяславські депутати підтримали наше підприємство, і щоб зручний для переяславців маршрут до метро “Харківська” нарешті виконувався на законних підставах.

Ми не проти “Автосервісу”, вони теж виграли конкурс на перевезення пасажирів. І у нас з ними була домовленість, що ми боротимемося з нелегалами в Переяславі, а вони в Києві. Та вони чомусь в останній момент теж подали заяву на цю зупинку.

– “Автосервіс”, – розповів про товариство, яке зараз возить переяславців, заступник його директора Олександр Жила, – бориспільське підприємство, але зареєстровані ми в районі. В Борисполі і так багато потужних підприємств, які наповнюють міський бюджет. То ми спочатку своїми податками, допомогою добре підтримали село Рогозів: побудували там ринок, відремонтували церкву і таке інше. Зараз зареєстровані в селі Сошників. Чому? Воно доволі депресивне, а до бюджету ми на рік сплачуємо понад 3 млн. грн. То хочемо своїми податками посприяти відродженню села.

Чому ми попросили місце для автозупинки в Переяславі? У нас є всі можливості для її належного впорядкування: власна будівельна фірма з усією необхідною технікою. Ми поставимо гарний павільйон, і, якщо хочете, передамо вам його у комунальну власність міста з правом оренди. Дорікають, що ми не місцеві, і не будемо платити до міського бюджету ніяких коштів. Це не так. Закон дозволяє відкрити нам тут філію. От з цієї філії місто і буде отримувати податки. Поки ж що у вашому місті ми лише орендуємо базу для техніки. Також місцеві жителі працюють у нас водіями. Зараз ми і в Переяславі, і на “Харківській” користуємося автозупинками “Авто Пас Лайн” і сплачуємо їм за це певний відсоток. Якщо матимемо власну зупинку, платитемимо до вашого міського бюджету.

У доволі широкій дискусії, що відбулася після цих виступів, більшість депутатів висловлювалися за те, щоб підтримати місцевого перевізника. Дехто розповідав також і про доброчинні справи, які виконувала “Авто Пас Лайн” тощо. Проте пролунало і застереження, що на ринку перевізників повинно бути кілька, бо конкуренція між ними буде лише на благо пасажирам: стримуватимуться ціни, покращуватимуться умови і так далі. Що ж до Олександра Жили, то йому перш за все поставили цілком очікуване, хоч і риторичне запитання: чому б вашому ТОВ не зареєструватися в нашому місті і не сплачувати тут всі податки?

Все ж, в ході дискусії не забували, що основне завдання обох легальних перевізників не боротьба між собою, а з нелегалами. Вони сподівалися, що отримавши дозвіл на місце для зупинки, яке зараз займають нелегали, таким чином витіснять останніх. Проте, чи реально це? На думку депутата Віктора Толочина, – ні. Він повідомив, що цікавився у нелегалів, що ті робитимуть, якщо їх витіснять із зупинки, і вони нібито відповіли, що знайдуть собі місце для відправлень пасажирів десь поряд, наприклад, хоча б напроти військкомісаріату на цій же вулиці.

А от, щодо голосування, кому ж таки віддати місце з двох компаній, які подали заяви, то на нього дуже вплинула та обставина, що як зазначив депутат Олександр Лесик, ще в липні цього року на це місце теж для облаштування зупинки претендувало ще одне міське підприємство-перевізник ПП Марценюк-Михняк, і подавало відповідну заяву. Так що претендентів виявилося три. В ході голосування жоден з них не набрав достатню кількість голосів для позитивного рішення.

Леонід МІЛЮТІН

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього