У Хмельницькому в річці гине риба


Ймовірна причина загибелі, кажуть екологи, – брак кисню у воді.

У Хмельницькому в річці гине риба


Ймовірна причина загибелі риби у Південному Бузі, кажуть екологи, – брак кисню у воді. Винними можуть бути як природний фактор, так і підприємство, яке забруднює річку скидами з очисних спору, повідомляє УНН з посиланням на Олега Ліщука – начальника відділу Держаної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

\”Ми відібрали проби з річки і заміряли рівень кисню у воді. Температура води у Південному Бузі наразі 29 градусів вище нуля, рівень кисню – 2,8 мг/дм кубічний при нормі не менше 4 мг/дм куб. Вже відомі і перші результати лабораторно-інструментальних досліджень води. Однозначно можна стверджувати, що вода річки Південний Буг забруднена органічними речовинами. Ймовірно, причиною можуть бути і минулорічні рослини, які гниють на дні, і забруднення хімічними сполуками побутового походження. Однією з версій, яку ми вивчаємо – це забруднення річки внаслідок скидів з очисних споруд одного з підприємств, яке розташовано вище по течії річки\”, – зазначив Олег Ліщук.

Вище по течії річки Південний Буг наразі розташовано Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер. Там проходять лікування хворі з відкритою формою туберкульозу.

\”Хімічне споживання кисню у воді річки Південний Буг становить 80 мг/дм куб. При нормі до 30 мг/дм куб. Ми слідкуємо за ситуацією і готуємо документи для пошуків джерела забруднення що призвело до загибелі риби. Це не є масовий мор риби. Остаточні результати лабораторно-інструментальних досліджень будуть готові за декілька днів. Тоді інспекція остаточно встановить причини як забруднення річки, так і загибелі риби\”- додав Олег Ліщук.

Нагадаємо, востаннє масова загибель риби у р. Південний Буг була зафіксована у листопаді 2014 і січні 2015 рр.

Залиште коментар

Також по темі

Картонно-паперовий комбінат з Хмельниччини працює так, що риба дохне аж на Житомирщині

Річку Хомора, на Житомирщині, отруїли стоками. Вода стала