У Хмельницькому відбувся круглий стіл на тему: Соціальне партнерство як шлях забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників Формування збалансованого ринку праці потребує вирішення багатьох питань на державному рівні. Разом з тим, значну їх частину можна вирішити за рахунок організаційних заходів на місцях і запорукою їх вирішення може стати соціальне партнерство. Таким був лейтмотив виступу начальника відділу організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості Залуського С.Е. на круглому столі «Соціальне партнерство як шлях забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників в системі професійно-технічної освіти» організованому Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації.Формування збалансованого ринку праці потребує вирішення багатьох питань на державному рівні. Разом з тим, значну їх частину можна вирішити за рахунок організаційних заходів на місцях і запорукою їх вирішення може стати соціальне партнерство. Таким був лейтмотив виступу начальника відділу організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості Залуського С.Е. на круглому столі «Соціальне партнерство як шлях забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників в системі професійно-технічної освіти» організованому Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації.

Зазначивши, що активна взаємодія сторін дає змогу ознайомитись і глибше зрозуміти питання, які потребують спільного вирішення, сприяє зближенню поглядів сторін, узгодженню їх інтересів та приводить до підвищення ефективності роботи як окремих структур – учасників, так і соціального партнерства в цілому він наголосив, що спільною площиною діяльності професійно-технічної освіти та служби зайнятості області є проведення профорієнтаційної роботи серед молоді та організація професійного навчання безробітних.

Аналізуючи ринок праці області, виступаючий звернув увагу присутніх, що кількість випускників з вищою освітою перевищує кількість випускників професійно-технічних навчальних закладів, хоч серед працюючих вони складають менше половини. Серед майже 3 тисяч випускників закладів освіти, які перебували на обліку в службі зайнятості 59,5% випускники ВНЗ і, 40,5% випускники ПТНЗ. При тому, що із 31,7 тисяч вакансій, заявлених у 2013 році роботодавцями до обласної служби зайнятості з метою їх укомплектування, вакансії для службовців становили близько 21%, а для робітників – майже 64%.

У своєму виступі Залуський С.Е також зупинився на новаціях Закону України «Про зайнятість населення», норми якого стали додатковими стимулами до створення робочих місць та працевлаштування молоді. Поінформував учасників круглого столу – представників підприємств, керівників професійно-технічних навчальних закладів про реалізацію Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці та нормативно- правові акти Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки України спрямовані на реалізацію Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього