У Хмельницькому відбувся творчий вечір на честь святкування 75-ліття відомого подільського поета і прозаїка Петра Карася17 січня у Хмельницькому відбувся творчий вечір українського поета, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого журналіста України Петра Карася. Привітати ювіляра із 75-літтям, яке відомий подільський поет і прозаїк відзначив 8 січня, прийшов і керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Валерій Брицький.17 січня у Хмельницькому відбувся творчий вечір українського поета, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого журналіста України Петра Карася. Привітати ювіляра із 75-літтям, яке відомий подільський поет і прозаїк відзначив 8 січня, прийшов і керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Валерій Брицький.

Від імені голови обласної ради Миколи Дерикота Валерій Григорович привітав визнаного майстра художнього слова з ювілеєм та за багаторічну сумлінну, плідну працю, вагомі досягнення у літературній творчості, значний особистий внесок у розвиток культури і мистецтва Хмельниччини вручив Грамоту обласної ради та цінним подарунком.

Митця привітала керуюча справами виконавчого апарату Хмельницької міської ради Людмила Черевченко і відзначила його Грамотою міської ради.

Лунали співочі вітання і від солістів Академічного козачого ансамблю пісні і танцю \”Козаки Поділля\” на чолі з Миколою Балемою, які виконали чимало пісень на вірші Петра Карася.

Привітали ювіляра і його колеги з Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України, зокрема, її керівник, директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк.

Загалом, усі присутні віншували Петрові Карасю творчого натхнення та доброго здоров\’я.

Довідка.

Петро Карась народився в селі з милозвучною назвою Коханівка Полонського району у родині колгоспника. Закінчив семирічку та Славутське педагогічне училище. У 1956—1960 роках був студентом факультету жураністики Київського університету. З четвертого курсу пішов працювати до редакції обласної газети «Радянське Поділля» (нині «Подільські вісті») в Хмельницькому. 1961 року закінчив університет заочно.

У «Радянському Поділлі» працював завідувачем відділу культури та шкіл. Був редактором обласної молодіжної газети «Корчагінець» (Хмельницький).

Голова секції Хмельницького обласного товариства інвалідів.

З першими поезіями виступив у районній газеті в Славуті, коли ще навчався в педагогічному училищі. 1965 року дебютував поетичною збіркою «Озаріння». 1967 року побачила світ друга збірка віршів поета — «Два крила». Далі вийшли збірки «Червонозем» (1972), «За правом — жить!» (1985), «Колиска», «Соломія», «Жінка», «Вибране», «Кардіограма», «Соната подільської осені», «Небо і земля», «Часу вічний чар», «Високе причастя», «Житечка жменя», «Серце підказало…», «Сон-трава», «Ромен цвіте», «Мазепа», «Будьмо гонорові!», «Невозводи», «Ти — божественна!», «Спасибі!», книга вибраного «Свята моя любов».

Автор художньо-документальних нарисів «Хмельниччина» (1975), «Ударна ланка» (Львів: Каменяр, 1985) — про Героя Соціалістичної Праці, ланкового механізаторів колгоспу «Іскра» Хмельницької області М. М. Янчука, повісті «Викликаю вогонь», роману «Буремний Буг».

На вірші Карася композитори написали низку пісень («Козацькому роду нема переводу», «Вкраїно, матінко моя», «Дві троянди», «Гуляйполе», «Віват, Хмельницький!» та інші). Окремі твори перекладено російською, болгарською мовами.

За матеріалами: Хмельницької обласної ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього