У Хмельницькому відкрили незвичайну виставку ікон
У фойє Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля центр» у перші дні нового року розгорнуто виставку ікон на скліУ Хмельницькому відкрили незвичайну виставку ікон
Авторка унікальних робіт Тетяна Цимборецька назвала свою експозицію «Різдвяна зірка». І не лише тому, що презентує її у дні, коли ми відзначаємо одне з найсвітліших і радісних свят – Різдво Христове. Творення ікони на склі суттєво відрізняється від традиційного малювання ікони на дереві та полотні. Слідуючи традиціям народних майстрів, художниця писала образи, переважно, червоним і золотим. Ікона на склі малюється у зворотному порядку – виправити чи перемалювати щось на склі – неможливо.
Народна ікона на склі служила традиційним фактором релігійного виховання в родині та упродовж 18-19-го століть була невід’ємною частиною української хати та придорожніх каплиць південної частини Прикарпаття, Буковини, Закарпаття та, в деяких частинах, Галичини і Волині. Її возили також на Східну Україну. У 19-20-му століттях іконопис на склі занепадає. Сьогодні народна школа іконопису на склі повертається до свого оновленого буття, стає елементом національного і духовного відродження в Україні. Ікона на склі розкриває перед нами естетичний та духовний вміст української душі, її розуміння внутрішнього та зовнішнього світу. Це третя персональна виставка мисткині. Художниця пише ікони вже п’ятий рік. Благословення отримала в Свято-Георгіївському монастирі, поблизу Севастополя, на мисі Фіолент у настоятеля монастиря Ігумена Саватія та у Батюшки Василя в церкві Григорія Богослова, що в с. Іванківці Хмельницького району. На відкриття завітали Владика Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ КП, митрофорний протоієрей Іван Данкевич благочинний вірних УГКЦ у Хмельницький області та митрофорний протоієрей Олександр Дацюк, секретар Хмельницької єпархії УПЦ, громадськість міста та шанувальники творів майстрині.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього