У Хмельницькому видобуватимуть біогаз?
Спільне бачення проблеми збору та утилізації звалищного газу з полігону ТПВ у Хмельницькому міська влада розробляє з фахівцями проекту USAID.У Хмельницькому видобуватимуть біогаз?
Спільне бачення проблеми збору та утилізації звалищного газу з полігону ТПВ у Хмельницькому міська влада розробляє з фахівцями проекту USAID.
22 січня відбулося перше засідання робочої групи з розробки проекту «Збір та утилізація звалищного газу з полігону твердих побутових відходів у місті Хмельницькому». Такий робочий орган створено за розпорядженням міського голови задля реалізації політики енергозбереження та враховуючи важливість впровадження інвестиційних проектів з використанням альтернативних джерел енергії.
Міська влада на чолі з мером Олександром Симчишиним зацікавлені в реалізації цього проекту на основі державно-приватного партнерства, оскільки збір та утилізація звалищного газу є одним зі способів вирішення проблеми полігону твердих побутових відходів у місті Хмельницькому Адже ця проблема є досить гострою і потребує якнайшвидшого вирішення. Тому головне завдання робочої групи знайти консенсус, виробити спільне бачення реалізації цього проекту.
Позитивно до такої ідеї ставиться і директор комунального підприємства “Спецкомунтранс” Владислав Кривенчук: \”Тверді побутові відходи на міському полігоні площею 6 гектарів накопичують понад 50 років. Висота сміттєвого шару становить 38 метрів\”. Він також наголосив, що відбір газу є нагальним питанням, оскільки існують ризики спонтанних викидів біогазу, через що час від часу на полігоні виникають осередки займання, повідомляють на сторінці у ФБ Хмельницької міської ради.
Консультант проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Олександр Силакін презентував проект «Збір та утилізація звалищного газу з полігону твердих побутових відходів у місті Хмельницькому». Розповів, що досвід роботи в цій галузі у них є, в Україні вже впроваджено і ефективно працюють шість аналогічних проектів.
За попередніми підрахунками, на хмельницькому полігоні можна буде видобувати 600 кубічних метрів біогазу, з якого реально видобути 1 МВт електрики та стільки ж тепла. На полігоні можна буде пробурити 6-7 свердловин.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього