У Хмельницькому виступала єдина україномовна група афганської пісні (ВІДЕО)Гості із Тернополя співали для місцевих школярів до 25-тої річниці виведення військ із Афганістану.Гості із Тернополя співали для місцевих школярів до 25-тої річниці виведення військ із Афганістану.

Школярі мікрорайону Ракове зустрілися із ветеранами війни в Афганістані, які розповіли про страшні події 35-25-річної давності.

“Це була страшна війна. Молоді хлопці відправлялися у далеку країну і воювали там, як їхні діди у вітчизняну війну, – розповів член міської спілки ветеранів, голова обласної громадської організації “Ніхто крім нас” Микола Площинський. – Близько 1200 хмельничан взяло участь у військових діях, 17 із них загинуло”.

Після розповідей хмельницьких ветеранів на сцену вийшли гості із Тернополя — чи не єдина в країні афганська група “Долг”, яка виконує пісні українською мовою.

Колектив “Долг” було створено в 1987 році після повернення з першого повоєнного зльоту воїнів-афганців в Ашхабаді. Всі учасники групи — тернополяни, усі воювали в Афганістані, проте в різні роки і в різних частинах, і познайомилися вже на зльоті.

Під час розмови виявили, що усі грають на музичних інструментах, і вирішили створити групу. Адже, хоч життя кожного учасника склалося по-своєму, втім усіх об’єднав Афганістан, який глибокою раною залишився у серцях.

За 26 років склад групи частково змінювався, але кістяк залишався. Колектив об\’їздив майже всі країни пострадянського простору, давав концерти у всіх обласних центрах України, неодноразово був лауреатом та переможцем численних музичних конкурсів. Вони виконують переважно власні пісні, серед яких чи не найулюбленіша у публіки — “Афганська дружба”.

Крім того, школярам продемонстрували зразки форми і озброєння десантних та сухопутних військ, які використовувалися в Афганістані, а також нагодували солдатською кашею.

Нагадаємо, що 15 лютого виповнюється 25 років з моменту виведення основної частини радянських військ з Афганістану. Війна розпочалася у грудні 1979 році і тривала понад дев’ять років. В її результаті загинуло близько 1,5 млн або 10% з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати становили близько 15 тисяч військовослужбовців.

За матеріалами: медіа-корпорації “Є”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього