У Хмельницькому виступить балет Сухішвілі - сто артистів і оркестр 27 лютого зал філармонії здригатиметься від ритмів грузинських танців – у нас вкотре виступатиме Національний балет Грузії «Сухішвілі». Сто артистів танцюватимуть на сцені з кинджалами і шаблями під ритми запальної музики.
27 лютого зал філармонії здригатиметься від ритмів грузинських танців – у нас вкотре виступатиме Національний балет Грузії «Сухішвілі». Сто артистів танцюватимуть на сцені з кинджалами і шаблями під ритми запальної музики.

Початок о 19:00.

Квитки: 300-400 гривень.

Національний балет Грузії «Сухішвілі» – це танцювальний колектив з більш ніж піввіковою історією. Ансамбль вже дав більше 15-ти тисяч виступів у 90-та країнах світу. Сто артистів і оркестр колективу мали честь виступати на відомій сцені Ла Скала в Мілані. Запальних грузинських хлопців та дівчат тоді викликали на біс 14 разів. Навіть для Енріке Карузо завіса піднімалася 11 разів.

– На всіх концертах наш колектив виступає зі справжніми шаблями та кинджалами. Шаблі, звичайно, не такі гострі, але під час танцю летять іскри. Порізатися ними складно. Кинджали гостріші, але все одно це не назвеш справжньою зброєю, – каже у інтерв’ю директор і онучка засновника балету «Сухішвілі» Ніно Сухішвілі. – Репетиції починаємо без шабель. А коли хлопі вже їх отримують, вони з впевненістю знають, що їм робити.

«Сухішвілі» – це колектив з багаторічними незмінними традиціями, які збереглися з часів керівництва засновниками Ніно Рамішвілі та Іліко Сухішвілі.

– Перед виходом на сцену ми даємо настанови танцюристам, налаштовуємо їх на потрібний лад. Далі запитуємо артистів: «Що потрібно, щоб все вийшло класно?». У відповідь всі піднімають руки і вигукують: «У- у- у!», – каже директор. – Після виступу ми дякуємо людям, як би вони не виступили. Роботу над помилками проводимо на наступний день. Після концерту потрібно, щоб всі покинули залу щасливими.

Цікавим є і обряд посвячення новачків колективу. Після першого концерту всі дівчата заціловують їм обличчя. При чому, губи тих, хто цілує, повинні бути обов’язково нафарбовані червоною помадою.

Балет «Сухішвілі» вражає грузинським темпераментом та запальними танцям. Аби глядач повністю занурився у атмосферу Грузії, на кожному артистові одягнений шикарний костюм.

– У нас більше, ніж шість сотень костюмів. З ними працює лише один костюмер. Він їх прасує, реставрує, зашиває, не дивлячись на те що кожен артист стежить за своїм костюмом, – каже Ніно Сухішвілі. – Ми бережемо вбрання як музейні експонати. Є такі, які надягали ще півстоліття тому. Шили костюми вручну з високоякісних натуральних матеріалів. Вишивку також робили руками.

У «Сухішвілі» танцюють цілими поколіннями. Там створюють сім’ї, народжують дітей.

– Одружуватися артисти стали рідше. Але у нас танцюють чотири пари братів, є брат і сестра. Артисти залишаються тут цілими поколіннями, – каже Ніно Сухішвілі.

Шалений ритм грузинських танців неможливий без травм, які бувають у всіх танцюристів.

– Але травми можна вилікувати і вже за деякий час стати до танцю, – каже директор. – Я не пам’ятаю жодної серйозної травми. Лише типові для танцюристів проблеми з колінами та зв’язками.

Один із рецептів успіху балету у жорсткій дисципліні, яка там панує. Вона просто необхідна для колективу в сто чоловік, який місяцями гастролює і майже щодня дає концерти.

– Під час турне у нас заборонене вживання алкогольних напоїв. Їсти, наприклад, можна все, але потрібно мати міру, аби не погладшати, – каже Ніно Сухішвілі.

За матеріалами: інтернет-видання “Всім”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього