У Хмельницькому визначаються із банком, в якому зберігатимуть бюджетні гроші
Верховна Рада України та Кабінет міністрів дозволили органам місцевого самоврядування не тримати свої гроші на єдиному казначейському рахунку, а зберігати їх у банках.У Хмельницькому визначаються із банком, в якому зберігатимуть бюджетні гроші
Верховна Рада України та Кабінет міністрів дозволили органам місцевого самоврядування не тримати свої гроші на єдиному казначейському рахунку, а зберігати їх у банках. З огляду на негативну практику попередніх років, коли Хмельницький не міг сплатити рахунки за отримані від підрядників послуги через те, що саме Казначейство їх не проводило, у міській раді подумують над тим, аби скористатися такою можливістю та перевести частину коштів місцевого бюджету, а саме кошти так званого «бюджету розвитку» на рахунок одного з державних банків.
Дозвіл на такі дії міському фінуправлінню дали і хмельницькі обранці на бюджетній сесії. Однак, поки що місцеві фінансисти скористатися ним не поспішають, адже тоді місто втрачає будь-які шанси на те, аби отримати у Мінфіну короткострокові та середньострокові кредити на виплату зарплат бюджетникам і комунальникам, якими зазвичай користувалося наприкінці фінансового року.

Нагадаємо, що до внесення змін у Бюджетний кодекс України всі кошти місцевого бюджету, крім тимчасово вільних, мали знаходитись лише на казначейських рахунках. Проте, якщо місцеві органи наважаться на такий крок, то втратять можливість покривати тимчасові касові розриви за рахунок Казначейства. Хмельницький такі позики брав майже щорічно.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього