У Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війни
15 лютого Україна відзначила 26-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.У Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війни
15 лютого Україна відзначила 26-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цього дня в обласному центрі за участю керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Валентини Поліщук відбулось покладання вінків та квітів до пам\’ятника подолянам, полеглим в Афганістані та на території інших держав.
Керівництво міста та області, члени обласної та міської спілок ветеранів Афганістану, представники громадських організацій, ветерани, родичі загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять подолян, які загинули.

У Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війниУ Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війни
Після найкривавішої в історії людства Другої світової війни вихідці із України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, розташованих на Європейському, Азіатському, Американському, Африканському континентах, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок.
Напередодні в Національній академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького відбувся вечір пам’яті воїнів-афганців. Присутні згадали не лише учасників бойових дій на території інших держав, а й хвилиною мовчаня вшанували героїзм своїх побратимів, прикордонників, військових, які нині беруть участь в антитерористичній операції на сході України.

«Афганська війна для усіх нас стала символом мужності. Цього дня ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших гарячих точках світу, – наголосив у своєму вітальному слові перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський. – Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужих країн. Двоє пропали безвісти. Ще 27 загиблих відстоювали інтереси Сирії, Куби, Єгипту, Чехословаччини, Югославії та інших країн світу. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих».

На Хмельниччині сьогодні проживає понад 7 тисяч учасників локальних воєн, близько чотирьох з половиною тисяч є учасниками бойових дій та інвалідами Афганської війни.

Довідка.
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено Указом Президента України 11 лютого 2004 року. До того 15 лютого неофіційно відзначалося як річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. За офіційними даними, близько п’ятдесяти тисяч українців пройшли через цю війну.

У Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війниУ Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих учасників афганської війни

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього