У Хмельницькому візочники вперше зіграли у петанк
Петанк – французька гра, щось на кшталт більярду на землі.У Хмельницькому візочники вперше зіграли у петанк
Петанк – французька гра, щось на кшталт більярду на землі. Кількість його прихильників стрімко зростає. А нещодавно до цього виду активного дозвілля долучилися ще й хмельницькі інваліди-візочники. Змагання з петанку відбулися у сквері імені Івана Франка.
Гравці двох команд по черзі кидали металеві кулі, намагаючись, щоб вони «лягли» якнайближче до маленької дерев’яної кульки, що має назву кошонет. На переможців чекали заохочення, як на справжніх змаганнях: медалі та грамоти.
«Ця гра дуже цікава і доступна. У ній можуть брати участь всі: і діти, і пенсіонери, і люди з обмеженими можливостями», – розповідає президент Хмельницького петанк-клубу Павло Білецький.
До організації гри, окрім місцевого петанк-клубу, долучилися активісти волонтерського лідерського руху, представники благодійного фонду «Карітас» та громадського об’єднання «Світ без бар’єрів». А головним натхненником спортивного свята став гість з Франції Гі Дюпон, котрий і є засновником гри петанк у Хмельницькому. Сюди він періодично приїжджає вже впродовж 20 років та сподівається, що французька гра в Україні вийде на новий рівень. Зокрема, і серед людей з особливими потребами.
«Я вперше бачу інвалідів, що грають у петанк. Сподіваюся, цей рух розвиватиметься, а команда з Хмельницького змагатиметься з представниками інших міст України», – поділився враженнями пан Дюпон.
До речі, віднедавна хмельницькі візочники завдяки волонтерам мають автівку, пристосовану для потреб людей з обмеженими можливостями. Тепер мріють, аби міська влада згадала і про інші їхні особливі потреби: пандуси та спеціальні санітарні кімнати, котрих у Хмельницькому на разі бракує.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього