У Хмельницькому знову експериментують
У Хмельницькому розпочали роботу зі сталого енергетичного розвитку міста.У Хмельницькому знову експериментують
Хмельницький на конкурсній основі був обраний для участі у Проекті USAID \”Муніципальна енергетична реформа в Україні\”(МЕР). Участь у проекті дозволить створити практичну модель сталого енергетичного розвитку міста, запровадити систему управління енергоресурсами, визначити об’єми викидів парникових газів, тобто створити План дій сталого енергетичного розвитку міста, залучити інвестиції у фінансування енергоефективних заходів. Партнерами проекту є Світовий банк, Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерство регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України.
Проект передбачає реалізацію низки завдань. Необхідно виконати аналіз стану енергоспоживання в місті, розрахувати об’єми викидів парникових газів та створити Кадастр викидів, оцінити наявні фінансові ресурси міської ради для впровадження цього проекту та спроможність залучати інвестиції.
Представники міста в цьому напрямку співпрацюватимуть із представниками Інституту місцевого розвитку міста Києва та ТОВ \”Арніка центр\”. Хмельничани уже мають позитивний приклад роботи із фахівцями цих установ, адже спільно працювали на розробкою енергетичного плану.
У Хмельницькому знову експериментують
Також під час зустрічі проведено окремі консультації із представниками теплопостачальних підприємств, комунального підприємства «Хмельницькводоканал», публічного акціонерного товариства з газопостачання та газифікації «Хмельницькгаз», комунального підприємства «Міськсвітло», транспортної галузі міста.
За словами кандидата технічних наук, старшого експерта Проекту з технічних питань та муніципального планування Анатолія Колієнка розробка та запровадження плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста дозволить у період з 2020 до 2030 років зменшити використання енергетичних ресурсів на 20 і більше відсотків у муніципальній сфері, а це житловий фонд, громадські будівлі, транспорт, комунальні та промислові підприємства. Ці заходи, в свою чергу, дозволять зменшити об’єми викидів вуглекислого газу.


Відео взяте з сайту МТРК “Місто”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього