У Хмельницькому зростає кількість усиновлень
Упродовж 2015 року кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилася на 20 %; зменшилася кількість дітей, влаштованих у інтернатні заклади на 33%; кількість дітей, влаштованих на сімейні форми виховання, збільшилася на 15 %.

У Хмельницькому зростає кількість усиновлень
Упродовж 2015 року кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилася на 20 %; зменшилася кількість дітей, влаштованих у інтернатні заклади на 33%; кількість дітей, влаштованих на сімейні форми виховання, збільшилася на 15 %.

Сьогодні на обліку в службі у справах дітей міської ради перебуває 201 дитина, з них 52 дитини-сироти, 101 дитина, позбавлена батьківського піклування, 43 – які опинились у складних життєвих обставинах, чиї батьки ухиляються від виховання дітей та 5 неповнолітніх, стосовно яких скоєно насильство в сім\’ї.

За минулий рік фахівці служби організували 66 профілактичних рейдів (\”Діти вулиці\”, \”Вокзал\”, \”Підліток\”) та відвідали 335 сімей. До адміністративної відповідальності було притягнуто 104 батьків та осіб, що їх замінюють, за неналежне виконання батьківських обов\’язків. Передано в Хмельницький міськрайонний суд за позовом органу опіки та піклування 4 справи щодо позбавлення батьків батьківських прав. Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення про позбавлення батьківських прав 24-х батьків стосовно 25 дітей.

Виявлено порушення житлових прав 3 дітей, задоволено в апеляційному суді апеляційні скарги в інтересах дітей.

У місті працює один дитячий будинок сімейного типу (в ньому виховуються 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) і дві прийомні сім\’ї (у них виховуються 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

Протягом 2015 року були прийняті рішення про всиновлення 20 дітей громадянами України та 10 дітей – іноземними громадянами. На місцевому обліку з усиновлення перебуває 40 дітей. Влаштовано під опіку та піклуваня 9 дітей.

У ході операції \”Урок\” проведено 24 рейди, відвідано адреси проживання сімей, комп\’ютерні клуби, парки відпочинку, вокзали, ринки, здійснено перевірку стану виховної роботи у всіх сорока загальноосвітніх закладах міста. Забезпечувався контроль за відвідуванням учнями шкіл, вивчалась система роботи педагогічних колективів з учнями та їхніми батьками, дітьми, які перебувають на внутрішньошкільному обліку як такі, що схильні до правопорушень і часто без поважних причин пропускають заняття. Забезпечено перевірку стану виховної роботи та соціального захисту дітей у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста та інтернатних закладах. У всіх школах проведено лекторсько-пропагандистські заходи з питань недопущення пропусків уроків без поважних причин, обов׳язковості здобуття середньої освіти, профілактики скоєння неповнолітніми злочинів і правопорушень.

Протягом 2015 за поданням служби виконавчий комітет прийняв 18 рішень про надання дітям статусу, 12 – про втрату статусу, 7 – про призначення опіки (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, 2 – про припинення опіки, 24 – про надання дозволів на вчинення правочинів стосовно майна, право власності чи право користування яким мають діти, 1 – про ліквідацію дитячого будинку сімейного типу, 5 рішень про призначення опіки над майном дітей, 1 – про визначення місця проживання малолітнього, 1 – про реєстрацію народження покинутої дитини, 1 – про визначення порядку побачень батька з сином.

Також проводиться інформаційна кампанія з популяризації різних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання.

Служба контролює стан утримання житла, право власності або користування яким мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. 9 дітей є одноосібними власниками житла та 47 – співвласниками, 90 – мають право користування квартирами чи приватними будинками.

За поданням служби у справах дітей діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, які виховуються в сім\’ях опікунів (піклувальників), інтернатних закладах, що досягли шістнадцяти років та потребують поліпшення житлових умов, ставляться на квартирний облік осіб для першочергового отримання житлової площі. Впродовж останніх п׳яти років 27 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа поставлено на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов у позачерговому порядку.

Крім того, за рахунок міського бюджету, благодійної та волонтерської допомоги, для дітей проводились різноманітні культурні та розважальні.
Впродовж 2015 року кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилася на 20 % (на 23 особи: в 2014 році на обліку перебувало 180 дітей вказаної категорії, в 2015 році їх 157); зменшилася кількість дітей, влаштованих у інтернатні заклади на 33 % (на 5 осіб: в 2014 році було влаштовано 12 дітей, у 2015 – 4); кількість дітей, влаштованих на сімейні форми виховання, збільшилася на 15 % (на 5 осіб: у 2014 році влаштовано 65 дітей, у 2015 – 70).

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього