У Хмельницькій області продавці самовільно піднімають ціни
Підвищення ціни на гречану крупу, носить психологічний, а не економічний характерУ Хмельницькій області продавці самовільно піднімають ціни
Ажіотаж, який виник не лише у Хмельницькій області, щодо підвищення ціни на крупу гречану, носить психологічний, а не економічний характер.

Дефіцит гречки та спекулятивний ріст цін на неї стався у Криму та Російській Федерації, де у цьому році був неврожай.А ось в Україні, хоч і відбулося незначне зменшення посівних площ гречки у 2014 році, але за рахунок високої врожайності валовий збір в цілому дозволяє стовідсотково забезпечити населення цим продуктом харчування. Саме тому жодних економічних підстав для значного подорожчання крупи гречаної немає. Про це говорить дослідження, проведене Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України відносно монополіста з виробництва гречки в області – ТОВ «Хмельницький зернопродукт».

Так, за жовтень – листопад 2014 року відпускні ціни підприємства на крупу гречану становили від 7,20 грн до 8,50 грн за 1 кг. В цей період вироблено та відпущено споживачам України 594 тис. кг крупи гречаної при рентабельності 6-8 відсотків.

\”Разом з тим, спекулятивну ціну формують посередники та продавці крупи гречаної\” – повідомляють на офіційному сайті Антимонопольного комітету України.

Громадян закликають не піддаватися панічним настроям та не діяти за принципом «якщо скупляють всі, то й мені потрібно». Така поведінка лише на руку спекулянтам – чим більше купляють, тим вищою буде ціна на крупу гречану.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього