Громадські активісти Хмельницького виступили з ініціативою щодо створення наглядових рад, до яких би входили і представники громадськості, при кожному комунальному підприємстві міста. Про це йшлося на засіданні круглого столу у Хмельницькій міській раді.

“Дискутували щодо наглядових рад при комунальних підприємствах. Не всім учасникам заходу ця ідея припала до душі. Представники міськради не вбачають такої потреби, кажуть, що міські комунальні підприємства і так добре контролюються. От тільки я щось жодного разу не чула про відповідальність хоча б одного директора КП”, – каже Альона Береза, голова ГО “Жіночий антикорупційний рух”.

За словами Альони Берези, серед депутатів є прихильники створення наглядових рад. Тож громадські активісти міста готові сприяти напрацюванню проектів рішень та їх прийняттю.

До речі, за словами експертів, комунальні підприємства дуже часто є найкорумпованішими утвореннями органів місцевого самоврядування. І дуже часто їхні керівники, замість того, аби зберігати, примножувати і ефективно використовувати те, що належить громаді, займаються власним збагаченням за рахунок людей. Крім того, кажуть експерти, саме у комунальних підприємствах давно уже налагоджені схеми з відмивання бюджетних коштів. Тому не дивно, що ради усіх рівнів, які є засновниками комунальних підприємств, неохоче допускають до контролю діяльності цих підприємств “сторонніх” осіб, і не лише громадських активістів, але й деколи депутатів місцевих рад.

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницькому продаватимуть алкоголь лише під відеокамеру

На черговій сесії міської ради, що відбулася 20