ryba1

Здохлу рибу в річці Південний Буг хмельничани знайшли сьогодні в районі гіпермаркету «Епіцентр». Очевидці стверджують, що вона плаває попід беріг.

«Були сьогодні з товаришем біля «Епіцентру». Бачили, чоловік сидить на березі з вудкою. Підійшли запитати, чи щось клює. У відповідь почули – подивіться попід берег, он вся риба плаває, здохла. І дійсно, впродовж усього берега все в дохляках. Напевне, знову шось десь злили. І як завжди – всі знають причину, а екологічна інспекція дасть заключення «низький рівень кисню у воді». Шкода, що маємо таку водойму у своєму місті, і так її гроблять», – каже хмельничанин Олег Писарчук.

Хмельничани стверджують, що ця проблема вже стала “хронічною” для нашої річки. «Тільки наступає осінь, коли починають звозити цукровий буряк з полів на завод в Наркевичах, так одразу на Південному Бузі все починає дохнути. І всі про це знають, але з року в рік закривають очі на це», – додає Олег.

Майже рік тому на Південному Бузі у Хмельницькому теж загинула риба, а вода у той час набула жовтувато-сірого кольору. Ще й у Гречанах, на вулиці Західно-Окружній, та в районі Співочого поля стояв неймовірний сморід. Тоді проблемою перейнялася і міська влада, і санепідемстанція, і екологічні служби. Тоді дійшли висновків, що були скиди, які призвели до пониження рівня кисню у воді. Через це стала гнити риба, а річка – смердіти. Але винних у скидах непотребу в річку так і не знайшли, хоча називалося кілька забруднювачів Південного Бугу – Наркевицький цукровий завод, свинокомплекс у Грузевиці та Хмельницьке міське каналізаційне господарство.

Залиште коментар

Також по темі

Картонно-паперовий комбінат з Хмельниччини працює так, що риба дохне аж на Житомирщині

Річку Хомора, на Житомирщині, отруїли стоками. Вода стала