Хмельниччина – горіховий клондайк. Так вважають в Українській Горіховій Асоціації. Кажуть, розташування області ідеально підходить для вирощування горіхів. Окрім домашніх господарств, горіхівництвом займаються фермери. Нині – це насадження грецького горіха та фундука, у перспективі – мигдаль та їстівний каштан.
На Хмельниччині першопрохідцями у цій галузі є «Уні-Агро». Ще з десяток років тому компанія почала займатися горіхівництвом. Нині, кажуть, це непоганий заробіток.
Аби передати позитивний досвід у цій справі, хмельничани приймали міжнародну конференцію. В обласному центрі вони зібрали кращих горіховодів України та близького зарубіжжя. Це близько трьох сотень учасників, серед яких і професіонали горіхового бізнесу, і початківці. До прикладу, пан Федір затівав зі столиці. Розповідає, до Хмельницького прибув недарма, адже за два дні дізнався багато нового та цікавого. Тепер, ділиться, в Україні на один горіховий сад побільшає.
Ніша і справді незанята. Адже, в Україні і досі немає великих промислових садів. Лише деякі фермери мають маточники та розсадники. Та при цьому, є багато ентузіастів. У тому, аби горіхівництво в Україні розвивалося, зацікавлені і білоруські науковці-дослідники.
Додамо тільки те, що нині кондитерська галузь країни щорічно потребує 30-35 тон фундука. Щоправда, усю ліщину цукерники закуповують. Хоча, фактично, це міг би бути і вітчизняний продукт. Адже, умови, потрібні для вирощування, маємо. При цьому, потреба в українських горіхах є не лише за кордоном, а й у самій Україні

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього