У художній галереї Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва – нова виставка

Серед робіт, розміщених в експозиції – серія ікон, виконаних у візантійському стилі

У художній галереї Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва – нова виставкаЦього разу роботи молодих художників презентує Спілка майстрів народного та сучасного мистецтва. Як розповіла її очільниця Оксана Мергут, за 2 роки з часу створення Спілки відбулося чимало мистецьких заходів. Художники активно займались краєзнавчою діяльністю, влаштовували виїзні пленери, майстер-класи, авторські презентації. Творча Спілка допомагала однодумцям, серед яких художники, вишивальниці, дизайнери, декоратори, отримати авторські права на винаходи. Авторська техніка – теж винахід, щоправда творчий.

Наразі Спілка нараховує 73 митця. Вони поділяють головну ідею – відродження та розвитку мистецтва нашого народу як підґрунтя та джерела натхнення митців сучасності.
У художній галереї Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва – нова виставка

О. Мергут переконана: народне мистецтво, давні здобутки нашого народу, необхідно відроджувати. І разом з тим розвивати сучаснеукраїнське мистецтво, яке відображає наш національний дух, наш поступ. Створити щось дійсно вартісне можна, лише стоячи на міцному фундаменті, постійно збагачуючись при цьому новими техніками, авторськими рішеннями, віянням сучасності…

Виставка молодих митців має символічну назву – «Сад епохи». Як ознака того, що у мистецькому саду виростають золоті плоди мистецтва: різні на смак, але всі яскраві, соковиті, самобутні.

Серед робіт, розміщених в експозиції – серія ікон, виконаних у візантійському стилі Людмилою Дереш, майстерно вишиті бісером ікони Антоніни Суховірської, ювілейна серія графічних та витинанкових ілюстрацій до поезій Тараса Шевченка Анни Скрипало, романтичні пейзажі та квіткові композиції Олени Гуляк.
У художній галереї Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва – нова виставка

Учасники проекту поставили перед собою експериментальне завдання спільної композиції робіт, не пов’язаних загальною тематикою. Авторів вернісажу об’єднує глибина задуму та емоційне вирішення робіт. Усі вони мають чітко виражену стилістику, що свідчить про майстерність авторів. Зрештою, це потрібно бачити… У вас є час особисто познайомитися з творчістю молодих хмельницьких художників. Виставка триватиме до 13 липня. Вхід вільний.

Залишити відповідь