У Кам’янці-Подільському люди протестують проти будівництва чергової церкви

198
немає коментарів

 

У Кам’янці-Подільському назріває черговий будівельний скандал. Цього разу люди виступили проти будівництва церкви.

Днями на Руських фільварках, на розі Панівецької та проспекту Грушевського, заклали наріжний камінь під будівництво православної церкви Київського патріархату. Новина про це з’явилася у кількох місцевих ЗМІ. І зустріла чимало критики в соціальних мережах. Зокрема, на сторінці групи «Кам’янець-Подільський онлайн» у «Фейсбуці» з’явилося кілька незадоволених постів на цю тему.

«На Руських фільварках заклали наріжний камінь під чергову православну церкву. На розі Панівецької і проспекту. Адекватні нібито люди – Ірина Шелепницька, Олена Мазій (депутати Кам’янець-Подільської міської ради від ВО «Свобода» – авт.) тішаться такій дикунській новині. Ну мало в нас у місті церквів, півтора десятка лише, треба більше, більше, ще, ще, ще. В кожний двір по храму! І щоб православному. Ура! В кількох містах громадськість таки змогла добитися заборони будівництва чергового шапіто з попами. Цікаво, чи вийде у нас? Я не маю нічого в собі від громадського активіста, але в цьому випадку піду і на пікети, і на збори підписів. Бо це просто ганебно», – пише користувач Blacky Kamienczanka.

13-3

Його підтримує ще один учасник групи «Кам‘янець-Подільський онлайн» Ірина ‘чук. Вона пише: «Маю питання до шановних депутатів міськради, особливо фракції “Свободи”, пов’язане з радісним розповсюдженням новини про освячення ділянки під нову церкву. У нас в славнозвісному Генплані передбачене будівництво культових споруд на проспекті? Це перше. І друге: НАЩО?! Нащо в Кам’янці ще одна церква, безвідносно до того, якій конфесії вона належатиме?В місті хіба брак культових споруд? Таж прямо зараз будується зо 5, як не більше. Про вибір місця я промовчу, бо в нас церква відділена від держави і школи».

13-4

Обидва пости досить жваво обговорюються у місцевій «фейсбучній» групі. Здебільшого, люди не підтримують ідею будівництва церкви, як вони пишуть, просто при в’їзді в місто, на центральній вулиці. Крім того, пишуть невдоволені, земельна ділянка як для церкви є замалою, займає усього 5 соток, тож там навіть не буде де заїхати і припаркуватися. Та й по сусідству стоїть школа, яка тепер може опинитися впритул до церкви.

« В місті де церква на церкві і зверху ще одна церква добавляти ще одну не варто. Крім того, на тому місці вона виглядатиме, як чиряк на лобі. Тим паче, що хоч і КП, та все одно збудують якийсь покруч з середньої полоси Рассєї, з “цибулями”, інакшого не вміють», – коментує Volodymyr Lastvepryk.

До речі, у районі Руських фільварків, за 500 метрів від запланованого будівництва, уже є старовинна православна церква. Утім, вона належить Московському Патріархату. Тож немає нічого дивного, що Київський патріархат звернувся до міської влади, аби на Руських фільварках з’явився і їхній храм.

Питання будівництва другої у Кам’янці-Подільському церкви Київського патріархату у міській раді «лобіювали» депутати від ВО «Свобода». Підходящу земельну ділянку  шукали довго, міські обранці кілька разів провалювали це питання на сесіях. Врешті-решт, землю для церкви Київського Патріархату місцеві депутати таки виділили. Але чи з’явиться на тому місці храм, чи громада доможеться заборони будівництва? «ПОДІЛЬСЬКА.ІНФО» слідкуватиме за розвитком подій.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього