Розчищене кам’яне мощення, за попередніми даними, майже на цілий вік старіше, ніж у Львові та Чернівцях.

 На площі Польський ринок, за сувенірним містечком, група археологів розкопала давнє кам’яне мощення і, можливо, найстарішу забудову Кам’янця-Подільського.

Наразі дослідники під керівництвом начальника розкопу, кандидата історичних наук Павла Нечитайла працюють над двома знахідками. Як повідомляє Павло Нечитайло, розчищено кам’яне мощення, яке за попередніми даними, майже на цілий вік старіше, ніж у Львові та Чернівцях, і датується 1760 роком, йдеться у повідомленні Кам’янець-Подільської міської ради.

«Нам пощастило відкрити достатню частину ранньої бруківки другої половини 18 ст. Але і це ще не кінець, – відзначив Павло Нечитайло. – Вже два дні, як працюємо над розчищенням фундаментів будинку I пол. 18 ст., історія якого десь тоді і припинилася через пожежу».

Археолог упевнений, що вони шукають сліди найдавнішої забудови міста, де два з половиною століття тому жили аристократи. Крім того, тут у напівпідвальному приміщенні, тобто на цокольному поверсі, знайдено піч. Можливо, в такому гарному стані піч 18 ст. у Кам’янці ще не виявляли.

На фото – знайдена піч у самісінькому історичному центрі Кам’янця

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці