У Кам’янці через сказ частина міста опинилася на карантині
На початку липня декоративний щур вкусив мешканця Кам’янця.У Кам’янці через сказ частина міста опинилася на карантині
Трапився випадок 2 липня 2016 року, в під’їзді будинку на Матросова. Спеціалісти після укусу щура направили в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, після чого експерти констатували, що декоративний щур інфікований сказом. А на днях ще двоє кам’янчан повідомили, що їх вкусили тварини, які теж мають цю хворобу.

А ще двоє нещодавно повідомили про чергове ураження. Про це повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради. Сьогодні, 6 липня, на оперативній нараді за участю заступника міського голови Вадима Савчука, медиків та представників Держпродспоживслужби в Кам’янці-Подільському затвердили виконання мір та заходів щодо профілактики поширення сказу. У місті наклали карантинні обмеження, повідомляє 20 хвилин.

Після інциденту, будинок на Матросова є неблагополучним об’єктом, а все селище Жовтневе (до залізничної колії) – зона загрози. Інкубаційний період сказу триває від трьох тижнів до восьми місяців. Спершу вірус після укусу потрапляє в шкіру, потім – у мозок. Після прояву клінічних ознак лікування не існує, людина помирає. Перевірити потерпілого на наявність сказу нереально, якщо немає тварини, яка є носієм недуги. Лікарі наголошують, що після нападу тварини її обов’язково потрібно ізолювати. А потім звертатися у державну ветеринарну лікарню на проспекті Грушевського, 68. Тут же тварині з двомісячного віку щеплення від сказу роблять безкоштовно.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього