У Кам’янці-Подільському лякають епідемією гепатиту А
Увага! На Кам’янеччині масове захворювання на вірусний гепатит А. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише місцева активістка Вікторія Кохановська.

У Кам’янці-Подільському лякають епідемією гепатиту А

Увага! На Кам’янеччині масове захворювання на вірусний гепатит А. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише місцева активістка Вікторія Кохановська.
«Зараз в Кам’янець-Подільській районній лікарні ще з вересня лежить 10 людей, у міській – 20 хворих на гепатит А», – пише Вікторія Кохановська. І закликає кам’янчан бути обережними, не займатися самолікуванням, а при перших ознаках захворювання бігти до лікарів.
Утім, в Хмельницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, куди звернулася «ПОДІЛЬСЬКА.ІНФО» за коментарем, заспокоюють – ніякого масового захворювання на вірусний гепатит різної етимології в Хмельницькій області не має. Кажуть, в області відмічається незначний підйом захворюваності на вірусні гепатити, але вони не страшні, адже відбуваються кожні 5 років.
«Не має ніякої епідемії, то хтось просто розводить паніку. Наразі у Кам’янець-Подільській міській лікарні знаходиться троє людей з підозрою на гепатит, у районній лікарні – двоє. Але в усіх цих випадках ще достеменно не відомо, чи у пацієнтів справді гепатит і якої етимології, їм проводять лабораторні дослідження. Узагалі ж на Кам’янеччині за вісім місяців поточного року було зафіксовано лише 10 випадків захворювання на вірусний гепатит у місті та вісім випадків у районі», – прокоментувала «ПОДІЛЬСЬКА.ІНФО» Тетяна Федак, завідуюча відділом організації епідеміологічних досліджень вищезазначеного лабораторного центру .
До речі, вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, як її називають в народі) – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що характеризується ураженням печінки та травного тракту. Джерелом інфекції є хвора людина. Хвороба передається через предмети домашнього вжитку. Захворюваність на гепатит А виникає при вживанні інфікованої збудником питної води та харчових продуктів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього