У Кам'янці-Подільському міський голова відповів на запитання щодо індивідуального опалення
У зв’язку зі значним підвищенням тарифів на комунальні послуги в Україні, останнім часом до міського голови Михайла Сімашкевича надходить все більше звернень від кам’янчан про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в будинках.У Кам'янці-Подільському міський голова відповів на запитання щодо індивідуального опалення
У зв’язку зі значним підвищенням тарифів на комунальні послуги в Україні, останнім часом до міського голови Михайла Сімашкевича надходить все більше звернень від кам’янчан про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в будинках. Про це повідомляють на сайті міської ради.
Як коментує міський голова Михайло Сімашкевич: \”У державі діє нормативна база, яка чітко регулює питання відключення від централізованого опалення та гарячого водопостачання. «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 р. передбачено, що відключення від централізованого опалення повинно відбуватися у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Відповідно, на вимогу цієї Постанови Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України у 2005 році розробило Порядок відключення від централізованого опалення, де прописано всі кроки. У 2007 році до цього Порядку були внесені суттєві зміни, однією з яких є те, що відключення може здійснюватися виключно цілим будинком за умови згоди всіх мешканців”.
Вище зазначеним Наказом Міністерства також передбачено, що відключення квартир відбувається на підставі рішення міжвідомчої комісії, яка створена органом місцевого самоврядування.
При виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради створена та працює постійно діюча міжвідомча комісія з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів. Очолює комісію заступник міського голови Григорій Горшунов. До складу комісії входять представники КП «Міськтепловоденергія», Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз», міського району електричних мереж, департаменту житлово-комунального господарства, департаменту містобудування та архітектури, представники державної санепідемслужби, пожежники, депутати міської ради.
Тому ті, хто хоче встановити індивідуальне опалення у себе в будинку, повинні звернутися із письмовою заявою до цієї комісії. У заяві потрібно обов’язково вказати причину відключення та протокол загальних зборів будинку, де було прийнято рішення про відключення та обрання ініціативної групи, яка буде займатися всіма організаційними питаннями, пов’язаними з відключенням.
Проте люди повинні розуміти, що індивідуальне опалення – це далеко не панацея від подорожчання комунальних послуг. Адже для населення також зросла вартість природного газу, який використовується для опалення. Окрім того, монтаж системи індивідуального опалення, з урахуванням стрімкого подорожчання вартості комплектуючих, також обходиться дорого.
Виникають й інші проблеми. Наприклад, минулого тижня до міського голови звернулася із заявою мешканка будинку по вул. Хмельницьке шосе, 15. Жінка скаржиться на те, що вже шість років їй доводиться мерзнути, хоча їхній будинок повністю обладнаний індивідуальним опаленням. Справа у тому, що у квартирі над нею вже шість років ніхто не живе, відповідно, власники не вмикають котла. Жінка скаржиться на те, що взимку весь холод з тієї квартири йде до неї, а тепло навпаки – наверх. Це серйозна проблема, а вплинути на сусідів вона не може.
Тому людям, які хочуть встановлювати індивідуальне опалення, потрібно все ретельно зважити та порахувати.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення