У Кам'янці-Подільському презентували сатиричну антиутопію, що зображує життя в Україні через сто років
Ніхто не знає, якою буде Україна у 2114 році. Окрім, Олега Шинкаренка – 39-річного журналіста та письменника, котрий своєю сатиричною антиутопією «Кагарлик» висміяв події, що нібито сталися через сто років після вторгнення Росії.У Кам'янці-Подільському презентували сатиричну антиутопію, що зображує життя в Україні через сто років
Ніхто не знає, якою буде Україна у 2114 році. Окрім, Олега Шинкаренка – 39-річного журналіста та письменника, котрий своєю сатиричною антиутопією «Кагарлик» висміяв події, що нібито сталися через сто років після вторгнення Росії. Написавши роман два роки тому, автор і уявити не міг, що деякі факти стануть реальністю, повідомляє Хронікер.

Олег Шинкаренко презентував у Кам’янці-Подільському свій роман на запрошення творчого об’єднання «Фенікс», який відкривав осінній сезон літературних зустрічей. 50-та за рахунком презентація пройшла 15 жовтня у центральній бібліотеці. Запорізький письменник, котрий нині мешкає в Києві, працює на «Громадському радіо», пише сценарії для кінофільмів і записує альбом на вірші сучасних українських поетів у рамках свого студійного проекту «Сирени Титану».

Спершу «Кагарлик» не задумувався як цілісний роман, швидше – як мультимедійний проект. Його уривки автор друкував на Фейсбуці, поєднуючи із заміксованими звуками, наприклад, кавоварки, сербського хоралу і ударів по холодильнику. До речі, виходило нічогенько. Повернутися до традиційного формату письменника спонукали зауваження друзів та колег. Не змінилася лише концепція – кожен епізод у книзі має по сто слів.
У Кам'янці-Подільському презентували сатиричну антиутопію, що зображує життя в Україні через сто років
Так з’явилася сюжетна лінія з колоритними персонажами, висміяними у гротескній манері. Усі події відбуваються в найбільшому місті країни – Кагарлику, під Києвом. Тоді як у колишній столиці нібито проживає всього 100-200 чоловік. Головний герой намагається повернути пам\’ять і втрачену дружину. За словами пана Олега, «Кагарлик» – це такий собі роман жахів. Але реальних, не на кшталт американських. У книзі описуються наслідки для української культури та фольклору, які міг спричинити напад російської армії.

«Хотілося показати, що в Україні існують люди, які не міняються, не усвідомлюють, що вони живуть штучному світі. В той час, як саме життя давним давно їх обігнало в русі», – сказав письменник.
«Кагарлик» – друга книга автора. (Перед нею була збірка оповідань «Як зникнути повністю»). Перше видання надрукувало «Видавництво Сергія Пантюка», наступне – «Люта Справа». Наразі літератор працює над романом «Большие черви», бо продовження «Кагарлика» точно не буде.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього