У Кам'янці-Подільському відгуляли Андріївські вечорниці
До Дня Андрія у картинній галереї (нині – галерея мистецтв) відчинилися двері Подільської світлиці. Під час театралізованого дійства дівчата ворожили, пригощали усіх варениками та пиріжками, а хлопці перетанцьовували рогачі і куштували калиту.У Кам'янці-Подільському відгуляли Андріївські вечорниці
До Дня Андрія у картинній галереї (нині – галерея мистецтв) відчинилися двері Подільської світлиці. Під час театралізованого дійства дівчата ворожили, пригощали усіх варениками та пиріжками, а хлопці перетанцьовували рогачі і куштували калиту.
Ідея проекту «Подільська світлиця», в розробці якого музею-заповіднику допомагали студенти кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім. О. Огієнка та коледж культури і мистецтв, полягає у відродженні подільських традицій, повідомляє Громадське.Хронікер.

«Люди звикли, що музей – це святе місце. Але в концепції розвитку історичного музею-заповідника ми передбачаємо перетворення музею-храму в музей-форум, – коментує директор структури Віктор Травінський. – Туристи, які до нас приходять, хочуть бачити подільські традиції. Саме це і спонукало нас до розробки проекту».
Усі використані експонати в Подільській світлиці – з музейних фондів. З кожним релігійним святом ці декорації, предмети побуту та інтер’єру частково змінюватимуться або доповнюватимуться. Завдяки їм відвідувачі галереї дізнаватимуться про подільські обряди й традиції.

«Новорічно-різдвяні свята починалися 4 грудня святом Введення до храму Пречистої Діви Марії. Вже 7 грудня, на Катерини, дівчата ворожили, закликали хорошу долю й ставили у глечик гілочки плодових дерев, зазвичай, вишні або черешні. Вважалося: якщо до Святого Вечора гілочка зацвіте – дівчина має шанс вийти того року заміж, – розповідає завідувач художнім відділом музею Алла Ковальчук. – Опісля святкувався День Андрія. Хлопці знімали хвіртки або ворота на тому господарстві, де дівчину не пускали на вечорниці. А ще проводився обряд калити”.
Саме його студенти коледжу культури і мистецтв відтворили на відкритті Подільської світлиці. Калиту – обрядовий корж – спеціально підвішували до балки у хаті, розігруючи при цьому цілу виставу. Скуштувати її міг тільки той парубок, який, незважаючи на жарти молоді, залишався серйозним. Під час відкриття Подільської світлиці калиту пробували на смак не тільки учасники дійства, але й присутні.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього