У Кам'янці-Подільському відкрили нову виставку сім'ї Беженарів
Два роки тому виставкова зала вже приймала їх роботи. Але тоді мистецький дует, а нині сім’я, творив лише у складі Василя та Альони. Сьогодні на творчий шлях ступає вже і їхня донечка Єлизавета.У Кам'янці-Подільському відкрили нову виставку сім'ї Беженарів
Два роки тому виставкова зала вже приймала їх роботи. Але тоді мистецький дует, а нині сім’я, творив лише у складі Василя та Альони. Сьогодні на творчий шлях ступає вже і їхня донечка Єлизавета, повідомляє Хронікер.

Альона та Василь поєднали свої серця, ще навчаючись у К-ПНУ ім. І. Огієнка на кафедрі мистецьких дисциплін. Сьогодні вони живуть у Чернівцях і частенько радують своїх прихильників новими роботами. За два роки професійний рівень майстрів помітно зріс. Василь почав більше займатися витинанкою, Альона – іконою на склі. Хоча досі обоє працюють у техніках кераміки, писанкарства, витинанки, олійного живопису, розпису по склу, дорісши до звання майстрів народного мистецтва України.

Навіть у їх творчості прослідковується єднання. Першою виставкою у Кам’янці була «Гармонія двох сердець». Друга – «Діалог».
– Це – діалог не тільки двох художників, двох міст, матері і дитини, а ще й спілкування з Богом, – каже Альона Беженар.

Цікавою є її нова серія «Моя Україна» про культуру буковинського народу з іконографічними образами. На виставці представлено лише частину робіт, оскільки решта вже продана.

Іконами на склі Альона займається не так давно, але виходить це у неї казково. «Мало хто досліджує історію хатньої ікони. Цей феномен у суспільстві безповоротно втрачений, – говорить дівчина. – Найбільше поширені ікони були в 19 ст. на Покутті, Буковині, Гуцульщині, Румунії і Молдові. Ікона на склі від ікони на дереві відрізняється чіткістю контурів, стилізацією, ритмічністю композиції, схематизмом, перебільшеною декоративністю квітами, чіткістю силуетів, контрастом кольорів. Сьогодні їх можна побачити у Львові, Чернівцях та Київському національному музеї».

Малювати для жінки – складний процес, зізнається авторка. Але вона щаслива, що в її житті з’явилася донечка, яка також має схильність до малювання. Дві роботи маленької художниці також виставлені у залі на Соборній.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього