У Кам'янці-Подільському вирішують, що робити із неприємним запахом
Неодноразові звернення міської ради до найрізноманітніших інстанцій та державних органів влади щодо усунення причин неприємного запаху в місті внаслідок діяльності Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” упродовж багатьох років, так і не дали результату.

У Кам'янці-Подільському вирішують, що робити із неприємним запахом
Неодноразові звернення міської ради до найрізноманітніших інстанцій та державних органів влади щодо усунення причин неприємного запаху в місті внаслідок діяльності Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” упродовж багатьох років, так і не дали результату.

Особливо загострилася ситуація в серпні, коли містом почав ширитися незвичний до цього часу трупний запах. Для того, щоб зрушити проблему з місця та з’ясувати, що є причиною виникнення невідомого запаху, 8 вересня відбулося розширене засідання робочої групи по вивченню ситуації. Участь в обговоренні взяли міський голова Михайло Сімашкевич, заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко, очільник Кам’янець-Подільської РДА Василь Сукач, директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергій Вавринчук, керівник Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” Олена Сущевська, представники державної екологічної інспекції та Головного управління Держсанепідслужби в області, працівники управління з питань НС та ЦЗН міської ради, громадські активісти.

Розпочав роботу засідання заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко. \”Зважаючи на численні звернення та скарги, які надходять від міської і районної влади та мешканців, щодо екологічної ситуації в Кам’янці-Подільському, створено робочу групу, яка детально вивчатиме, що дає специфічний запах у місті”, – зазначив Володимир Ілліч.

Свою позицію, щодо ситуації, яка склалася висловив міський голова Михайло Сімашкевич: \”Наше місто – туристичне, наразі ми працюємо над розвитком бальнеологічного курорту, але проблема із запахом, який відлякує туристів – катастрофічна. Що вже казати про громаду, яка тут проживає. Неодноразово намагалися зробити кроки допомоги Довжоцькому спиртзаводу, шукали інвесторів, які б допомогли з усуненням проблеми з бардою, але відповідних дій назустріч так і не отримали. Маємо за приклад завод \”Подільський цемент\”, керівництво якого вклало кошти в фільтри, щоб зробити виробництво таким, аби не забруднювати територію. Варто лише захотіти вирішити проблему і вкласти кошти”.

Окрім нестерпного запаху, громадські активісти підняли й питання забруднення річки Дібруха, вода в якій останнім часом почала набувати мутного кольору. Так представники громадської організації \”Чисті схили” надали фотозвіт обстеження території, на якому видно як з труби, що належить Довжоцькому МПД ДП \”Укрспирт” витікає речовина білого забарвлення. Проте керівник Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” Олена Сущевська запевнила, що на своєму виробництві вони використовують лише чисту воду, а звідки витікає речовина на фото, їй невідомо.

Прокоментувала Олена Сущевська й ситуацію, яка склалася у місті в серпні: \”Бардополя не можуть давати такого трупного запаху, який був. Мелясне виробництво має свій специфічний запах, який уже всім відомий і не шкодить здоров’ю”.

Внаслідок активних обговорень та з метою з’ясування, хто на території району порушує технології виробництва , було прийнято рішення:
1. Державній екологічній інспекції провести термінову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Довжоцьким МПД ДП \”Укрспирт” та ПАТ Агрофірма \”Авіс”.
2. Перевірку провести за участі представників від громадськості, необхідних служб, міської ради, РДА, органів місцевого самоврядування.
3. Кам’янець-Подільській міській раді та РДА замовити проведення екологічного аудиту Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” та ПАТ Агрофірма \”Авіс”.
4. Довжоцькому МПД ДП \”Укрспирт” та ПАТ Агрофірмі \”Авіс” надати можливість безперешкодно провести екологічний аудит підприємств.
5. Звернутися до Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” та Мінагрополітики про проведення даного аудиту.
6. Звернутися до Довжоцького МПД ДП \”Укрспирт” про приведення у відповідний стан стокових споруд.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього