У Кам'янці-Подільському всіх бажаючих знайомили із золотоплетінням
Двоє знаних майстрів не тільки нашого міста, але й України – Наталія та Ілля Лашко знайомили кам’янчан із вишивкою соломою, знаною в народі як золотоплетіння.У Кам'янці-Подільському всіх бажаючих знайомили із золотоплетінням
Золото – не те, що блистить, а те, що плететься. Двоє знаних майстрів не тільки нашого міста, але й України – Наталія та Ілля Лашко знайомили кам’янчан із вишивкою соломою, знаною в народі як золотоплетіння, повідомляє Хронікер.

У картинній галереї вони представили кільканадцять своїх творів, що розмістилися аж у двох залах. Оскільки солома – матеріал народний, то і сюжети в майстрів – теж українські.

Невгамовна Наталя Семенівна, родом із Росії, після закінчення Пензенського художнього училища потрапила в Харківський художньо-промисловий інститут. Тут і розпочалося її знайомство з різними техніками – батиком, клаптиковим шиттям, вишивками різного роду, китайською гладдю і нарешті вишивкою «золотом» – соломкою.
У Кам'янці-Подільському всіх бажаючих знайомили із золотоплетінням
«Тоді не було Інтернету, та й в бібліотеках ніякого матеріалу про цей вид мистецтва не знайшлося. Тому разом із чоловіком мусили експериментувати: і варили солому, і парили. Люди, котрі займалися плетінням із соломи, підказали замочувати її. Тоді вона стає пластичною й під час роботи не ламається, – розповідає майстриня. – Не бачу вишивку соломкою в кольорі і не хочу її фарбувати принципово. Але фону для робіт інколи хочеться незвичайного».

Син пані Наталі Ілля закохався в вишивку соломою після відвідин скіфського музею в Єгипті. «Під час роботи я медитую. Мені приємно працювати з цією унікальною технікою. Коли не виходить з першого разу – нервую. Але це – робочий момент. Давно відвик думати про живописні, графічні роботи. Тепер уявляю сюжети тільки в соломі», – зізнається.
У Кам'янці-Подільському всіх бажаючих знайомили із золотоплетінням
Наталя Семенівна та Ілля зізнаються, що українська культура їм дуже близька. Вони часто звертаюся до українських пісень та віршів. Пропустили через себе творчість Шевченка. Теми його творів – чи не найпопулярніші в солом’яних сюжетах майстрів. Переконатися можна особисто.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього