У Кам'янці-Подільському встановлено пам’ятник невинно полеглим
Двадцять сьомого серпня біля Меморіалу жертвам Голокосту встановлено пам’ятник невинно полеглим, які загинули в роки Другої світової війни.У Кам'янці-Подільському встановлено пам’ятник невинно полеглим
Двадцять сьомого серпня біля Меморіалу жертвам Голокосту встановлено пам’ятник невинно полеглим, які загинули в роки Другої світової війни.

В таку важливу мить до Кам’янця на офіційне відкриття пам’ятного знаку завітали губернатор області Михайло Загородний, заступник державного секретаря Адміністрації прем\’єр-міністра Угорщини, доктор Чаба Латорцаі, керівники єврейських та історичних інститутів, голови громадських організацій Угорщини, представники Посольства Угорщини, представники Консульства Угорщини в м. Ужгороді, члени Хмельницького обласного благодійного фонду «Хесед-Бешт», представники влади нашого міста та громадськість.

\”Всепоглинаючий вогонь Голокосту знищив на території нашої області 214 тисяч євреїв, громадян України та депортованих з Угорщини, Словаччини, Румунії. Кінець серпня 1941 року став для угорського єврейства найкривавішим. Щоб більше не повторилися такі злочини, прийдешні покоління мають знати правду історії та пам’ятати про страшні жертви, до яких призвели прагнення диктаторів до влади ”, – з такими словами звернувся до присутніх очільник області Михайло Загородний.

На важливості збереження історії та пам’яті про переплетення трагічних сторінок в історії угорського та українського народів наголосив заступник державного секретаря Адміністрації прем\’єр-міністра Угорщини, доктор Чаба Латорцаі.

\”У нас є багато спільного в історії, і ті точки зіткнення, які є між Угорщиною та Україною становлять основу для нашої співпраці. Близько 23 тисячі 600 осіб депортованих угорців були закатовані у Кам’янці-Подільському. Зі скорботою, величезним жалем схиляємо голови перед цим масовим захороненням і просимо Всевишнього, щоб подібні трагедії більше не повторювалися. Знайте, що Угорщина підтримує вас сьогодні і завжди”, – зазначив він.

З давніх-давен історія єврейського народу пов’язана з Поділлям. І хоча XX століття було, мабуть, найбільш немилосердним до євреїв в Україні, ні війна, ні жорстокі погроми, ні міграційні процеси не змогли розірвати багатовікових зв’язків українського та єврейського народів. Століття, прожиті нашими народами пліч-о-пліч, залишилися в історичних хроніках та документах, пам’ятках архітектури, географічних назвах та народних переказах.

\”Понад 23 тисячі євреїв, яких зігнали з Угорщини, з інших місць, окупованими фашистами, закатовано. Події, які сталися тут сімдесят чотири роки тому змушують в глибокій скорботі схилити наші голови в знак пам’яті за невинно полеглими жертвами. Наш обов’язок – пам’ятати, і інакше бути не може”, – звернувся до присутніх заступник міського голови Дмитро Васильянов.

Із сумом в очах та невимовним болем учасники мітингу вшанували пам\’ять тих, хто невинно віддав своє життя.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього