Проти масової мобілізації синів, братів і чоловіків мобілізувалися мешканці села Сокіл, що у Кам’янець-Подільському районі. Днями, після того, як село засипали повістками, шоковані люди організовано приїхали під Кам’янець-Подільський об’єднаний військкомат, де були сльози, крики відчаю та втрата свідомості

У Кам’янці-Подільському жителі одного із сіл протестували проти мобілізації односельцівУ Кам’янці-Подільському жителі одного із сіл протестували проти мобілізації односельців

Проти масової мобілізації синів, братів і чоловіків мобілізувалися мешканці села Сокіл, що у Кам’янець-Подільському районі. Днями, після того, як село засипали повістками, шоковані люди організовано приїхали під Кам’янець-Подільський об’єднаний військкомат, де були сльози, крики відчаю та втрата свідомості.

«Як таке може бути, що в один день більш ніж півсотні чоловіків з одного села отримали повістки?! – ¬ кричали сокілчанки. ¬ – Забирають навіть хлопців, які не служили. А хто ж працюватиме в селі, хто допомагатиме матерям і дружинам?».

Під військкоматом обурених людей заспокоювали, мовляв, мобілізовані поїдуть на навчальні полігони та ремонтно-¬відновлювальні бази. Втім, заплакані матері відмовлялися навіть слухати це, підозрюючи, що їхніх синів таки відправлять у зону АТО. На оголошені військовим комісаром прізвища хлопців жінки плакали і навіть непритомніли.

«Розумієте, все сталося дуже різко і масово, тому люди й збунтувалися. Ніхто ж не відмовляється допомагати країні, але коли з однієї сільради відразу забирають стільки хлопців, у селі настає паніка. В такий морально важкий час це потрібно робити виваженіше. А у нас з однієї хати поїхав і зять, і син, з іншої – двоє братів», – коментує голова Сокіль¬ської сільради Інна Бешлей.

Та якщо мобілізація села багато сімей шокувала, то місцеву агро¬фірму фактично паралізувала. Зі слів директора філії «Мрія» ТОВ СП «Нібулон» Андрія Кучмаря, більше як половина чоловіків, котрі працюють на підприємстві, змушені були залишити роботу й податися до військкомату.

«Сьогодні у нас ферма без працівників, трактори з гаражів не виїжджають, робота на полях зависла», – ¬ каже Андрій Віталійович, котрий забезпечив людей автобусом і сам приїхав до військкомату. ¬

За його словами, повістки отримали майже 80% наших хлопців, хоча він і робив бронь для них. «Як тепер бути підприємству?! У військкоматі нас не прийняли, сказали, що не мають часу», – продовжує керівник.

В офіційному ж коментарі сто¬совно села Сокіл військовий комісар Ігор Рибак пояснює, що повістки отримали всі чоловіки призовного віку, мовляв, їх викликали до військкомату для уточнення даних і на медкомісію. І лише після цього було ві¬ді¬брано, як запевняють у військкоматі, дванадцять чоловіків, котрі мають здоров’я для служби та військово¬облікові спеціальності для доукомплектування військових частин. Розповів Ігор Рибак і про відповідальність за ухилення від мобілізації, адже декілька хлопців із села, які отримали повістки, так і не з’явилися:

Одинадцять сокілчан мали вирушити за місцем призначення вже 4 вересня, однак до військкомату прийшли лише дев’ятеро. Автоматично всі дані про осіб, котрі ухилилися від мобілізації, потрап¬лять до райвідділу міліції та прокуратури Хмельницького гарнізону з нагляду за дотриманням у військовій сфері. Тим, хто не прийшов до військкомату за повісткою, загрожує адмінвідповідальність. За ухилення ж від призову за мобілізацією можна сісти за грати на термін від двох до п’яти років.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього