У Кам’янці розкопали вулицю гончарів
У XV столітті тут виготовляли домашнє начиння в промислових обсягах.У Кам’янці розкопали вулицю гончарів
У XV столітті тут виготовляли домашнє начиння в промислових обсягах.

На перший погляд звичайнісінькі черепки – для археологів цінні артефакти. За кожним з них науковці читають дотепер невідомі сторінки історії Кам\’янця і намагаються відтворити життя людей у новому етапі розвитку XV століття, пише Depo.Хмельницький.

Археологи кажуть, що кераміки XV століття насправді збереглося дуже мало. До того ж в Кам\’янці-Подільському населення завжди мало велику густоту і малу площу поселення. Відтак, такі артифакти й набувають особливої цінності.

Розкопуючи пам\’ятку, археологи знайшли ще й 17-метровий підвал XVII століття, що тягнеться аж під вулицю.

Науковці стверджують, що Кам\’янець регулярно був в центрі різноманітних воєн і зазнавав частих руйнацій, особливо в 41-44 роках минулого століття. Тоді від авіабомбардувань постраждало 40% міста. Відтак знахідка уже п\’ятого горну де-що несподівана і значно міняє уявлення про місто в XV столітті.

З-поміж виробів, які виготовляли в промислових об\’ємах – горщики, миски, макітри, вази для фруктів, кубки, склянки, – весь необхідний домашній посуд. Гончарні вироби з Кам\’янця постачалися на територію всієї України, а можливо і за її межі, це науковці ще достеменно мають з\’ясувати.

Давня вулиця гончарів XV століття зовсім не співпадає з нинішнім планом і забудовою міста. Ця інтрига додає ентузіазму археологам, які працювали два місяці поспіль лише з 1 вихідним.

Рештки керамічних знахідок тут вимірюють тонами, кажуть, щонайменше – 1,5 тонни вже знайшли.

У Кам’янці розкопали вулицю гончарів
У Кам’янці розкопали вулицю гончарів
У Кам’янці розкопали вулицю гончарів
У Кам’янці розкопали вулицю гончарів

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього