У Кам'янці вперше покажуть фільм О. Довженка «Сумка дипкур’єра»
Шанувальники ретро-кіно та сучасного мистецтва незабаром матимуть в Кам’янці-Подільському цікаву атракцію.У Кам'янці вперше покажуть фільм О. Довженка «Сумка дипкур’єра»
Шанувальники ретро-кіно та сучасного мистецтва незабаром матимуть в Кам’янці-Подільському цікаву атракцію, повідомляє Хронікер.

22 серпня в комплексі \”Старобульварний\” (Францисканська,10) демонструватиметься перший повнометражний фільм О. Довженка, що дійшов до наших днів -«Сумка дипкур’єра». Він був знятий на Одеській кіностудії 1927 року. У ньому вперше і востаннє за всю кар’єру з’являється і сам Довженко – в ролі кочегара. Сюжет фільму про викрадення сумки радянського дипкур’єра англійськими шпигунами базується на автентичному факті — збройному нападі на радянських дипломатичних кур\’єрів Теодора Нетте та Іоганна Махмасталя 26 лютого 1926 року.

Творці фільму використовували цікаві світлові прийоми, оптичні лінзи та інші спецефекти світанку кінематографу. Фільм рясніє характерними сценами бійок (на палубі, на сходах, в купе) та типажами (шпигуни, кокотки, агенти поліції, тощо). Особливо цінними є кадри з самим Довженком, і його роль кочегара там далеко не епізодична.

Родзинкою демонстрації буде новий сучасний музичний супровід для першого українського детективу, що створив гурт «Zapaska» — із Кам’янця-Подільського. Проект є частиною циклу музичних кіноперформенсів КОЛО ДЗИҐИ, започаткований Національним Центром Довженка.

У Кам’янці-Подільському фільм покажуть вперше. Щоб стати свідком цієї визначної події, ви маєте змогу замовити столик в комплексі \”Старобульварний\”.
Всі деталі за телефоном 068-777-18-18.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього