У католиків сьогодні - День святої Люції,а у православних - АндріяЛюція вважається покровителькою світла. А День Андрія (Калита) вважається парубоцьким днем.У католиків сьогодні - День святої Люції,а у православних - АндріяЛюція вважається покровителькою світла. А День Андрія (Калита) вважається парубоцьким днем.
Про День святої Люції говорили, що після нього ночі зменшуються, оскільки за часів юліанського календаря саме 13 грудня наставав день зимового сонцестояння.

Зараз Люція вважається покровителькою світла. Її ж називають цілителькою від всіх хвороб зору. Легенда свідчить про те, що в самої Люції були дуже гарні очі, але вона власноручно виколола їх, щоб не вводити в спокусу якогось юнака.

У багатьох країнах вважається, що напередодні Дня святої Люції відьми танцюють на людних перехрестях, щоб закрутити до смерті чоловіків або хлопців. Саме тому 13 грудня із селищ завжди виганяли відьом, створюючи різноманітними способами сильний шум.

День Андрія вважається днем пам\’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. За церковними легендами, святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів поставив хрест зі словами: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа»[.

Даний день полягає у переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові категорії. У цей день дівчата ворожать на судженого.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього