У Меджибожі мають свою концепцію декомунізації


Своє бачення перейменування вулиць у ході виконання закону про декомунізацію запропонували Меджибізькій селищній раді науковці Державного історико-культурного заповідника \”Межибіж\”.

У Меджибожі мають свою концепцію декомунізації


Своє бачення перейменування вулиць у ході виконання закону про декомунізацію запропонували Меджибізькій селищній раді науковці Державного історико-культурного заповідника \”Межибіж\”. Місцеві депутати ознайомилися з нею під час сесії 5 січня 2015 року.
Меджибіж є літописним містом з визначною історико-культурною спадщиною часів Київської Руси, Великого Князівства Литовського, Королівства Польського та інших епох.
Відтак, науковці ДІКЗ \”Межибіж\” пропонують перейменування вулиць здійснити з дотриманням принципів історичної обґрунтованості, самобутності, зв’язку з подіями, фактами, об’єктами і особистостями багатогранної локальної історії. Колектив заповідника здійснив дослідницьку роботу з вивчення давніх документів, міських планів, переказів старих мешканців, і тепер на карті стародавнього Меджибожа можуть з’явитися вулиці Замкова, Раківська та інші. Вулиці, історичні назви яких досі невідомі, науковці пропонують перейменувати на честь зруйнованих у радянські часи місцевих церков і костелів, – Успінська, Святотроїцька, а у назвах інших вулиць замість діячів більшовизму вшанувати імена тих видатних осіб, які залишили свій слід в літописі Меджибожа: Богдана Хмельницького, Тадеуша Костюшка, Павла Скоропадського та інших. Додадуть містечку туристичного колориту й такі вулиці як Реміснича, Гончарна, Ковальська…
Повний перелік запропонованих нових назв вулиць науковці винесуть на обговорення територіальної громади.

Залиште коментар

Також по темі

Радянські панно на багатоповерхівках хмельницька мерія замінить муралами. Замалювати зірки вдасться не всюди

«У Хмельницькому декомунізація відбувалася за тим механізмом, який