У минулому році в галузі торгівлі значну увагу було приділено розвитку інфраструктури ринківСтаном на 1 січня 2014 року в місті функціонує 2217 об’єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства (1752 магазини, 465 закладів ресторанного господарства) та 390 об’єктів побуту, 40 ринків та 23 торгові майданчики. Для порівняння – станом на 1 січня 2013 року в місті функціонували 2229 об’єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства (1770 магазинів, 459 закладів ресторанного господарства), 379 об’єктів побуту.
Станом на 1 січня 2014 року в місті функціонує 2217 об’єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства (1752 магазини, 465 закладів ресторанного господарства) та 390 об’єктів побуту, 40 ринків та 23 торгові майданчики. Для порівняння – станом на 1 січня 2013 року в місті функціонували 2229 об’єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства (1770 магазинів, 459 закладів ресторанного господарства), 379 об’єктів побуту.

Роздрібна торгівля в місті Хмельницькому стала однією із сфер економіки, яка продовжує розвиватись. Важливе значення цієї сфери економіки полягає у створенні умов для повної зайнятості працездатного населення, створення додаткових робочих місць, стимулює розвиток інших галузей економіки, сприяє збільшенню продуктивності праці, а також підвищенню ефективності виробництва споживчих товарів.

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 р. №340 запроваджено декларативний метод повідомлення державного реєстратора або дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства. В 2013 році до управління надійшла 231 декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері торгівлі. Крім того, надано 251 погодження на розміщення об’єктів торгівлі та побуту. (разом 482 документи дозвільного характеру.)
Згідно договорів особистого строкового сервітуту до міського бюджету за 2013 рік надійшло 2 млн. 842 тис. грн., що на 280 тис. більше, ніж за 2012 рік.

Працівниками управління проведено обстеження тимчасових споруд щодо відповідності фактично зайнятої площі до вказаної в договорах особистого строкового сервітуту. Підготовлені пропозиції направлено на розгляд постійної комісії з питань містобудування , земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

В місті сформована та продовжує розвиватись сучасна торговельна інфраструктура з мережевими великоформатними магазинами: торгівля продовольчими товарами – \”Фуршет\” (3 магазини), \”Сільпо\” (4 магазини), \”Вопак\” (6 магазинів), \”Економ\” (5 магазинів), \”Хлібосол\” (4 магазини), \”Таврія\” (2 магазини). В стаціонарних об’єктах торгівлі фізичними особами –підприємцями розміщено 226 відділів.
Велика увага приділяється питанням діяльності та розвитку інфраструктури ринків. З директорами ринків проводяться наради, на яких розробляються спільні заходи із покращення умов торгівлі. Протягом звітного періоду проведено вісім нарад.

За результатами нарад укладено договір між колективним підприємством \”Спецбудмеханізація\” та власниками ринків, майданчиків і рядів про співучасть у виконанні поямкового ремонту вул. Геологів. Вартість робіт згідно кошторису склала 154 тис. грн. (станом на 1 січня поточного року виконано ремонт 389 м2 асфальтового покриття ).

Також було організовано вивезення снігу з територій ринків (виконавець робіт КП \”Спецбудмеханізація\”), дольову участь в заході прийняли 24 суб’єкта господарювання.

На центральному продовольчому ринку ХМСТ \”Кооператор\” розпочав роботу новий торговий павільйон \”Мандарин плаза\” площею 2,8 тис. м2, де зможуть здійснювати торгівлю фізичні особи – підприємці. Сума вкладених інвестицій більше 8 млн. грн. Виконано реконструкцію м’ясного павільйону: оновлено торгові місця, замінено вікна, двері на металопластикові, здійснено роботи з модернізації опалення, освітлення. Вартість інвестицій підприємства в дану реконструкцію становить майже 200 тис. грн.

ТОВ \”Приватна справа\” завершує будівництво ринку на просп. Миру, 69. Сума вкладених інвестицій – 3,4 млн. грн. Будівництво виконано на 85 %: збудовано підвальні приміщення, фундамент, бетонне покриття підлоги, змонтовано металокаркасні конструкції, покрівлю. Другу чергу будівництва – заклад ресторанного господарства, перукарню та адміністративно-побутову споруду введено в експлуатацію. Вартість будівництва – 800 тис. грн.

Міське комунальне підприємство–ринок \”Ранковий\” (пров. Гвардійський, 21) продовжило реконструкцію – на ринку дообладнано додатковий майданчик для торгівлі з прилавків (62 метри погонних), проведено поточний ремонт освітлення на суму 1,9 тис. грн. В 2013 році підприємством виконано благоустрій щебеневого покриття на секторі підприємства на вул. Шевченка, 87/1 на суму 4,7 тис. грн., виготовлено 55 прилавків вартістю 22,9 тис. грн., витрачено 46,3 тис. грн. на облаштування сходів до перону залізничного полотна.

Для роз’яснення законодавчих актів працівниками управління організовуються семінари із залученням спеціалістів із різних сфер даної галузі. Так, 6 березня проведено семінар \”Законодавчі новини у здійсненні державного контролю/нагляду\”. В заході взяли участь представники Всеукраїнської федерації споживачів \”Пульс\”, Товариства споживачів Хмельницької області, податкової інспекції у м. Хмельницькому, державного підприємства \”Хмельницькстандартметрологія\”, інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області та представники 25 об’єктів торгівлі. 22 серпня 2013 р. проведено семінар “Дотримання вимог щодо якості та безпеки товарів, що реалізуються закладами ресторанного господарства”. В семінарі взяли участь представники Товариства споживачів Хмельницької області, Держспоживінспекції, управління ветеринарної медицини у м. Хмельницькому та представники 39 закладів ресторанного господарства.

Нараду з керівниками закладів ресторанного господарства, представниками Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій обл. з питань дотримання вимог пожежної безпеки закладами ресторанного господарства проведено 13 березня минулого року.

Спільно з Товариством споживачів було вручено знаки \”Довіра споживача\” бару \”Південна брама\” та магазину \”Жіноча примха\”. Даний знак зареєстровано державним Департаментом інтелектуальної власності. Він свідчить про високий рівень обслуговування і може використовуватись підприємцем в рекламі своїх товарів і послуг.

З метою припинення несанкціонованої торгівлі на вулицях – Гарнізонній, Геологів, Шевченка, Львівському шосе, Проскурівського підпілля, Кам’янецькій, за 2013 рік спільно з контролюючими органами (міським відділом міліції, управлінням ветеринарної медицини) згідно затвердженого графіку проведено 104 рейди. Під час рейдів складено 42 протоколи про адміністративне правопорушення ст. 159, 160 Кодексу України \”Про адміністративні правопорушення\”, до 37 громадян застосовано штрафні санкції.

Проведено 57 спільних перевірок з інспекцією з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області. За результатами перевірок за недотримання законодавства \”Про захист прав споживачів\” накладено 54,9 тис. грн. адміністративних штрафів та застосовано економічних стягнень на суму 125,4 тис. грн.alt

Для популяризації робітничих професій, обміну досвідом між фахівцями ресторанного господарства проведено конкурси професійної майстерності – \”Кращий кухар міста Хмельницького 2013\”, переможцем якого визначено кухаря V розряду кафе \”Десятка\” Сергія Познякова та \”Кращий продавець міста Хмельницького 2013\”, переможцем якого визначено продавця рибного відділу торгового центру \”Таврія\” філії \”Хмельницька \”ПП \”Таврія Плюс\” Альону Матвєєву.

З метою запобігання необґрунтованому зростанню цін на споживчому ринку, в тому числі на соціально значимі продовольчі товари, постійно проводиться моніторинг цін на основні продовольчі товари у роздрібній мережі.

Проведено вісім сільськогосподарських ярмарків, у яких взяли участь фермерські господарства, виробники сільгосппродукції та народних ремесел.

За матеріалами: http://www.khmelnytsky.com

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього