У міській раді обговорили план створення пам’ятника Небесній сотні у Хмельницькому
Нагадаємо, конкурс на кращий пам’ятник героям Небесної сотні тривав понад півроку.У міській раді обговорили план створення пам’ятника Небесній сотні у Хмельницькому
Нагадаємо, конкурс на кращий пам’ятник героям Небесної сотні тривав понад півроку. Обирали серед 10 робіт. За його підсумками у жовтні 2014 року журі, шляхом таємного голосування, визначилося із кращою роботою. Також враховувались думки хмельничан, їх вони залишали у книзі відгуків. Автори-переможці – два відомих художники та скульптори Роман Абул та Микола Мазур. Втім, з того часу справа спорудження пам’ятника не просунулась. Сьогодні відбулася робоча нарада виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського, заступників міського голови, членів виконкому, представників департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів та авторів пам’ятного знаку, про це повідомляють на сайті міської ради.

«Усі зацікавлені, аби зробити цю справу до кінця. У місті повинен бути пам’ятник, який вшановував би пам\’ять усіх полеглих у Революції гідності. Міська рада уже виділила 500 тисяч гривень. Якщо у цьому буде потреба, то ми готові дофінансувати спорудження пам’ятного знаку. Також уже визначилися із місцем. Тепер повинні об’єднати зусилля та якомога швидше втілити наш намір у життя» – наголосив очільник міста.

«У нас виникло багато непорозумінь та складнощів. Але час іде. Саме час об’єднатися і забути про всі негаразди. Я радий, що ми почали діалог. Цей пам’ятник повинен з’явитися у Хмельницькому. Я вболіваю за нього не лише тому, що це моя робота, а й тому, що він увіковічнить подвиг полеглих у Революції гідності та стане вічним нагадуванням про боротьбу добра із злом та перемогу світлого над темним» – сказав співавтор проекту Микола Мазур.
Виготовлятимуть пам’ятник у Києві. Уже на цьому тижні у Хмельницький запросять фахівців, які виготовлятимуть проектно-кошторисну документацію для його створення і встановлення. А тим часом місцеві фахівці вивчатимуть досвід у спорудженні таких монументів сусідніми областями.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього