У негазифіковані села Хмельниччини відновлять постачання газових балонів
Село Щурівці, що на Ізяславщині, і досі негазифіковане. Донедавна блакитне паливо у балонах доставляло сюди ДП «Пропан». Утім навесні поставки припинилися.У негазифіковані села Хмельниччини відновлять постачання газових балонів
Село Щурівці, що на Ізяславщині, і досі негазифіковане. Донедавна блакитне паливо у балонах доставляло сюди ДП «Пропан». Утім навесні поставки припинилися.

«У кого є машина, той їздить на заправку заправляти балон, хтось варить їсти на дровах у пічці чи на дворі, хтось встановлює електричні плити. Я сама пиляю дрова, розпалюю грубку і так варю дітям їсти. Для мене заправка балону не по кишені, адже коштує це 375 гривень», – розповідає мешканка Щурівців Наталя.

Її сусідка Галина Василівна навесні придбала два балони газу. Від тоді жінка мусить економити паливо – спочатку нагріває воду в електрочайнику, потім доварює страву на газі. Коли газ закінчиться – не знає, що робитиме далі. Старенька просто у розпачі, бо завезти балон на заправку нема кому.

Координатор «Громадського руху «Народний контроль» Олена Бойко разом із журналістами звернулася по коментарі до ДП «Пропан», яке займалося постачанням скрапленого газу у села не лише Ізяславського, але й інших районів.

Начальник Ізяславської дільниці ДП «Пропан» Анатолій Хитрий пояснив: перебої у доставці скрапленого газу виникли по всій Україні. Уряд вирішив змінити процедуру спеціальних аукціонів, на яких підприємство закуповувало газ. У результаті, державні підприємства опинились на межі ліквідації. Врешті закупити скраплений газ дозволили лише наприкінці літа.

«Уже завтра вранці буде розвіз балонів із газом по селах Ізяславського, Білогірського, Теофіпольського районів. Наразі газу вистачить до нового року. Сподіваюся, у 2016-му таких проблем більше не буде», – повідомив Анатолій Хитрий.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього