У обласній раді кажуть, що 40% сільських голів взагалі не знають, чим займатись на роботіГолова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот вважає, що 40% сільських голів області не знають, що їм робити на займаних посадах.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Незалежній громадській газеті”.У обласній раді кажуть, що 40% сільських голів взагалі не знають, чим займатись на роботіГолова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот вважає, що 40% сільських голів області не знають, що їм робити на займаних посадах.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Незалежній громадській газеті”.
“Мешканці громади повинні розуміти, що на виборах сільського або селищного голови вони обирають не хорошого дядю, а людину з вищою освітою, яка добре розбирається в економіці, бюджеті та відстоює інтереси власної громади. Проте сьогодні є сільські голови, котрі, отримавши зарплату і видавши довідки про те, хто народився і помер, нічим більше не займаються. Тобто 40 відсотків сільських голів області не знають, що їм робити на займаних посадах, і, відповідно, їхні території не розвиваються”, – наголосив голова облради.

Дерикот переконаний, що сільські голови мають обов’язково думати про наповнення бюджету, самоорганізацію громади та ефективне використання коштів.

“Сьогодні загострилася ситуація з тим, що Україна не підписала Угоди про Асоціацію з ЄС. Керівництво країни каже, що від Угоди програло б сільське господарство. А ми два роки на Хмельниччині змушуємо селян створити кооперативи зі здачі молока. Як можна ще пояснити сільським головам, що в Європі не приймають молоко від конкретної людини, а тільки через кооператив? Створили одиниці, які дуже задоволені роботою кооперативу”, – зауважив він.

“Коли є самоорганізація людей, то і громада бере участь у програмі “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, що фінансується Європейським Союзом. Це село Михайлівці Красилівського району, де ідеально відремонтували школу за позабюджетні кошти. В селищі Антоніни за кошти програми ЄС здійснили ремонт школи. Все залежить від самоорганізації, ініціативи сільського голови”, – резюмував голова облради.

Довідка НГП. У Хмельницькій області нараховується 568 сільських рад, 24 селищних рад, 13 міських рад.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього