У Пашутинцях люди вже другий рік п’ють воду… зі стріхи
Або вода з глиною, або дощова, – інших варіантів у мешканців села Пашутинці, що у Хмельницькому районі, просто нема. Сільський водогін – давно зруйнований, нового люди так і не дочекалися.У Пашутинцях люди вже другий рік п’ють воду… зі стріхи
Або вода з глиною, або дощова, – інших варіантів у мешканців села Пашутинці, що у Хмельницькому районі, просто нема. Сільський водогін – давно зруйнований, нового люди так і не дочекалися.

Пані Галина набирає воду з діжок біля власного будинку. Жінка радіє: кілька днів йшли дощі, то ж тепер є бодай у чому попрати.

«Ось так вже другий рік збираю воду. Взимку сніг топила. А що мені робити? Криниці повисихали. Єдина, в якій ще збирається хоч трошки води, з глиною», – обурюється мешканка Пашутинець Галина.

Усі криниці в селі давно повисихали, на дні лише багно. У воді з єдиного колодязя, ще придатного до використання, глина. Таку воду потрібно довго відстоювати. Хто ж має авто, їздить по воду на край села до водонапірної вежі.

Колись у селі був водогін. Та згодом труби поржавіли, а тодішня влада була настільки безвідповідальною, що нічого не робила для ремонту мережі. Окрім того з молотка владці спустили дві водонапірні вежі, а третю – пожежну – віддали практично «за дякую».

«Наша екс-голова собі до обійстя воду з пожежної вежі проклала. А нам всім суворо наказала такого не робити, бо, мовляв, то технічна вода. То виходить ми навіть гірші за худобу для місцевої влади?», – обурюється місцева мешканка Валентина.

«Народний контроль» разом зі селянами звернувся вже до нової влади у селі. Веселівський сільський голова Олена Козубняк запевнила журналістів та селян, що в цьому році займеться проблемою водопостачання у Пашутинцях. Якщо не вистачить коштів у бюджеті, буде просити у підприємців та орендарів про допомогу.

«До кінця березня сільська рада має почати виготовляти проектно-кошторисну документацію, гроші на це у бюджет закладено. Я налаштована, щоб вода у 2016 році у Пашутинцях з’явилась», – обіцяє Веселівський сільська голова Олена Козубняк.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього