У Сатанові може з'явитись Центр надання первинної медичної допомоги
У Сатанівській об’єднаній територіальній громаді може з’явитись Центр надання первинної медичної допомоги.

У Сатанові може з'явитись Центр надання первинної медичної допомоги
У Сатанівській об’єднаній територіальній громаді може з’явитись Центр надання первинної медичної допомоги.

Створення цього закладу має повернути людям якісне медичне обслуговування. Адже в амбулаторіях і ФАПах, які змінити терапевтичні відділення, працює лише по кілька сімейних лікарів. До всього, там немає ні лабораторій, ні рентген кабінетів.

Відтепер, щоб зробити елементарні аналізи люди змушені їхати в район. «Зараз дуже важко. Потрібно за 30 км потягти і дитину і самому їхати. І зв’язок автобусний у нас не дуже гарний. Якщо зранку заїхати в Городок ще можна, то приїхати назад майже неможливо», – розповідає дільничий лікар-педіатр Сатанівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини
Галина Бучек.

Щоб хоч якось спростити ситуацію, лікарі та влада Сатанова, все ж спромоглася відвоювати кількох вузьких спеціалістів, рентген та лабораторію. Також в амбулаторії залишили 16 ліжкомісць. Щоправда, через рік все це може зникнути. Тож, щоб не залежати від району, Сатанівський селищний голова Альберт Собков хоче створити у своїй громаді новий якісний мед заклад.

Фінансувати Центр надання первинної медичної допомоги будуть із місцевого бюджету. «Цього року ми вже віддали 270 тисяч гривень власних коштів на вторинну медицину. Тому, я впевнений, ми зможемо утримувати 5-6 профільних лікарів. Плюс лабораторію та рентген», – пояснив Альберт Собков. Наразі питання в і іншому, каже Сатанівський селищний голова. «Потрібно знайти механізм створення такого Центру. Якщо потрібно змінювати законодавство, значить треба його змінювати.

Потрібно розробляти програму. Дивитись, як можна з цих варіантів вийти, щоб можна було надавати прекрасне обслуговування і попередження захворювань на місцях».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього