У Сатанові встановлять пам’ятник загиблим євреям

На місці розстрілу мирних жителів єврейської національності під час війни 1939-1945 років пропонують встановити пам’ятний знакНа місці розстрілу мирних жителів єврейської національності під час війни 1939-1945 років пропонують встановити пам’ятний знак.
Управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА за результатами обстеження пам’яток культури у селищі Сатанів Городоцького району пропонує поставити там пам’ятний знак загиблим євреям.

У Сатанові встановлять пам’ятник загиблим євреям

У 1942 році на сучасній ринковій площі міста гітлерівці розстріляли більше 600 мирних єврейських жителів.

«Я бачила все на власні очі. На ринкову площу німці зігнали багато євреїв, завели у підвал будинку (будинку зараз немає вже), і замурували живцем. На тій же площі євреїв і розстрілювали, кидали в рови та прикопували», — згадує жителька Сатанова Альбіна Панасюк.

Комісія з обстеження пам’яток вважає за необхідне встановити пам’ятник загиблим євреям безпосередньо на території місця масових розстрілів. Також рекомендує Сатанівській селищній раді частково перенести ринок і облаштувати на тому місці невеликий сквер, аби зберегти історичну пам’ять.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

Іноземці хочуть побудувати на Хмельниччині завод із виробництва автопроводки

Машинобудівна компанія “Sumitomo electric” має намір побудувати на