У селищі Чорний Острів, що на Хмельниччині, шукають інвесторів для реставрації місцевої Ратуші
Пошук інвесторів для реставрації унікальної пам’ятки історично-культурної спадщини – місцевої Ратуші, яка майже вщент вигоріла у червні цього року, здійснюють активісти Хмельницької обласної організації «Відродження Чорного Острова»У селищі Чорний Острів, що на Хмельниччині, шукають інвесторів для реставрації місцевої Ратуші
Пошук інвесторів для реставрації унікальної пам’ятки історично-культурної спадщини – місцевої Ратуші, яка майже вщент вигоріла у червні цього року, здійснюють активісти Хмельницької обласної організації «Відродження Чорного Острова».

За словами голови правління громадської організації Леоніда Коваленка, орієнтовна вартість реставрації пам’ятки може скласти 1,5-2 мільйона гривень.

«Справа варта того, аби вкладати у неї такі кошти. Адже Ратуша була центром керування селищем, де засідав магістрат на чолі із війтом. На першому поверсі Ратуші був заїжджий двір, на другому – сім кімнат для гостей і зал засідань. Під будівлею досі збереглися муровані ходи, які ведуть у двох напрямках. До них можна спокійно дістатися з першого поверху», – розповідає Леонід Коваленко.

Активісти впевнені, що відбудова та музеєфікація Ратуші стали би першою віхою і початком відродження легендарного історичного селища Чорний Острів, яке має всі підстави стати історико-культурним та туристичним центром Хмельниччини. Тим паче, що історія селища – унікальна. Тут свого часу викладав славетний український байкар Леонід Глібов, у панів Пшездецьких, яким належало містечко Чорний Острів, гостював відомий композитор Ференц Ліст. Саме у чорноострівському костелі стояла відома скульптура Лаури, яка зараз знаходиться у Кам’янці-Подільському.
У селищі Чорний Острів, що на Хмельниччині, шукають інвесторів для реставрації місцевої Ратуші
За проектом, який розробила громадська організація «Відродження Чорного Острова», в Ратуші після реставрації має бути створений музей історії селища з натуральними експонатами колекції існуючого музею. Планується також реконструкція заїжджого двору, на другому поверсі якого мають розміститися готельні номери для туристів та кабінет засідань з гербом селища. У прибудованих приміщеннях бокового фасаду планується розташування магазинів, сувенірних лавок та кав’ярень. А відремонтовані підземні ходи мають стати цікавою родзинкою музейного туристичного маршруту.

«Ми звернулися до підприємців Хмельниччини та усієї України з проханням допомогти фінансово у благородній справі порятунку та відродження пам’ятки, яка є дійсно унікальною не лише на Хмельниччині, але й в Україні. Сподіваємося, що на наш заклик таки хтось відгукнеться», – каже Леонід Коваленко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього