У ставку, що розташований неподалік Шепетівського цукрового заводу, днями рибалки побачили дохлу рибу. Вже в понеділок викликали державні служби, щоб з’ясувати причину її масової загибелі, повідомляє шепетівське видання “День за днем”.

За словами рибалок, у водоймище цукровий комбінат скинув відходи.

— Поблизу водоймища сильно смердить. Гадаю, з відстійника рідина потрапила в ставок, — пояснює рибалка Олександр.

Члени товариства рибалок збирали кошти, щоб зарибнити водоймище через тиждень.

— Ми ціле літо ловили у цьому ставку рибу, — додає рибалка Анатолій. — Особисто мені вдалося піймати карпа до семи кілограмів вагою, тобто вода була чиста, діти купалися.

Поліцейські місцевого відділення поліції, що виїхали на місце події, кажуть, що труба з відстійника і справді виходить до ставка.

— Але поки будь-що говорити рано, потрібно провести експертизи, — пояснює слідчий Руслан Парубенський.

Працівники санепідемстанції взяли забори води на експертизу. Рятувальники навіть надали свого човна, щоб добратися до місця стоку.

Місцеві рибалки та депутати повідомили в обласні служби про ситуацію з рибою, чекають реакції, пише  “День за днем”.  Допоки ж шепетівчанам та сусідам радять із обережністю купувати свіжу рибу, адже невідомо, де її могли наловити.

До речі, до 2012 року ставок знаходився в оренді Шепетівського цукрового комбінату, але 5 років тому договір оренди було розірвано і ставок повернуто громаді міста.

На Шепетівському цукрокомбінаті ситуацію із здохлою рибою в ставку місцевим журналістам не прокоментували – директора не виявилося на місці.

За інформацією сайту міста Шепетівка, 12 вересня ТОВ “Торговий дім “Шепетівський цукор” (Шепетівський цукрокомбінат) розпочав переробку цукрового буряка. Минулого року підприємство виготовило 15,8 тис.тонн цукру та переробило 112 тис.тонн цукрового буряка. Цього року темпи виробництва цукрокомбінат знижувати не збирається.

 

Нагадаємо,  нещодавно ТОВ “Торговий дім “Шепетівський цукор” було продане для ТОВ «АГРО-ОРМС» (с. Яремичі, Старокостянтинівський р-н, Хмельницька обл). За держреєстром юросіб і фізосіб-підприємців, засновником і кінцевим бенефіціаром «Агро-Ормс» є Олександр Співак. Крім того, відповідно до реєстру, ТОВ «Агро-Ормс» і Михайло Співак зазначені серед засновників ТОВ «Старокостянтинівцукор» (Хмельницька область).

Також Олександр Співак є діючим депутатом Хмельницької обласної ради від Аграрної партії України.

 

Також по темі

Вибори не за горами: Мацола розщедрився на понад 30 тисяч баксів і привіз на округ Скрипку

Цьогорічні святкування Дня міста у Славуті та Шепетівці