У Шепетівці триває протистояння між владою та місцевим теплопостачальником ТОВ «Енергоінвест»
Концесійний договір з комунальним підприємством на тепло та водопостачання уклали ще у 2011 році з подачі тодішнього шепетівського мера Сергія Антонюка. Відтоді впродовж чотирьох років товариство систематично накопичувало борги перед НАК «Нафтогаз».У Шепетівці триває протистояння між владою та місцевим теплопостачальником ТОВ «Енергоінвест»
Концесійний договір з комунальним підприємством на тепло та водопостачання уклали ще у 2011 році з подачі тодішнього шепетівського мера Сергія Антонюка. Відтоді впродовж чотирьох років товариство систематично накопичувало борги перед НАК «Нафтогаз».

Наразі концесіонери винні більше як 50 мільйонів гривень. Згідно з українським законодавством, після закінчення дії концесійного договору, у разі якщо підприємство збанкрутує, його борги ляжуть на плечі територіальної громади. Більше того, товариство припинило сплачувати за користування комунальним майном, в результаті чого шепетівський міський бюджет недоотримав 500 тисяч гривень. Ще у міські раді додають: «Енергоінвест» не виконав своїх інвестиційних зобов’язань – реконструкції центральної котельні за адресою Короленка, 1а. У ці роботи концесіонер мав вкласти більше 10 мільйонів гривень.

Розірвання концесійного договору з «Енергоінвестом» відбулося ще навесні 2015 року. Спочатку законність такого рішення депутатів міськради визнав господарський суд Хмельницької області, а згодом – апеляційний господарський суд Рівненської. Відтак, концесіонер мусив повернути майно у комунальну власність громади міста. Проте досі так і не повернув. Натомість під час останньої сесії Шепетівської міськради конфлікт між владою та «Енергоінвестом» загострився. Товариство блокувало будівлю ради комунальною технікою. А згодом представники «Енергоінвесту» не пустили спеціальну комісію на територію підприємства, бо вважають претензії шепетівських посадовців незаконними та вже звернулися до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою.

Поки ж квартири шепетівчан опалюються. Втім, на думку місцевих посадовців, не завжди якісно. «Коли на вулиці плюсова температура, «Енергоінвест» вмикає резервні насоси малої потужності. У таких випадках вхідна температура води для обігріву становить всього 40-60 градусів. Цього вочевидь не достатньо, і в оселях шепетівчан холодно», – кажуть у міській раді.

Послуги з теплопостачання Влада Шепетівки збирається передати міському комунальному підприємству водопровідно-каналізаційного господарства. А от коли саме це відбудеться – допоки не знає ніхто.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього