У Шепетівці відбувся мітинг-реквієм
\”Є пам’ять, якій не буде кінця\” – під такою назвою вчора біля Меморіалу Солдатської Слави у Шепетівці відбувся мітинг-реквієм, присвячений 72-ї річниці визволення міста та району від фашистських загарбників.У Шепетівці відбувся мітинг-реквієм
\”Є пам’ять, якій не буде кінця\” – під такою назвою вчора біля Меморіалу Солдатської Слави у Шепетівці відбувся мітинг-реквієм, присвячений 72-ї річниці визволення міста та району від фашистських загарбників.
Під час заходу було наголошено, що Друга світова війна – найстрашніша війна в історії людства, в якій була задіяна 61 держава з населенням 1 мільярд 700 мільйонів людей – це близько 80% усього населення планети. Український народ заплатив дорогу ціну за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні, адже українській землі судилося бути ареною особливо жорстокого і кривавого протиборства. Лише на території України в руїни і згарища перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл.

Тільки в Шепетівці під час окупації у фашистських катівнях загинуло понад 30 тисяч громадян, до Німеччини окупанти відправили понад 11 тисяч шепетівчан. За період окупації було зруйновано 80 відсотків житла. Розграбовані і понівечені стояли холодні школи, магазини, будинки… Найбільшої шкоди завдали залізничній станції та цукровому заводу. У цих боях наші війська понесли великі втрати. У чотирьох братських могилах сьогодні покоїться 1713 воїнів – визволителів, а місто Шепетівка не діждалося з війни 5216 чоловік. 11 лютого 1944 року, після багатоденних виснажливих боїв Шепетівка була визволена від загарбників.

Звертаючись до присутніх голова райдержадміністрації В’ячеслав Петров наголосив, що в цей день ми приходимо до вічного вогню, схилити голови перед пам’яттю загиблих дідів і прадідів, хто поліг смертю хоробрих на фронті, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього