У Шепетівці вирішують питання щодо обмеження продажу алкоголю
23 грудня відбулися громадські слухання щодо обмеження продажу алкоголю у нічний час по усьому місту.
У Шепетівці вирішують питання щодо обмеження продажу алкоголю
23 грудня відбулися громадські слухання щодо обмеження продажу алкоголю у нічний час по усьому місту.

Для посилення профілактики і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Шепетівки, з метою формування в суспільстві здорового способу життя, зниження рівня споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, обмеження доступу до них дітей, охорони їх здоров\’я, учасникам громадських слухань пропонувалося обговорити встановлення часу продажу алкогольних напоїв в торгівельних закладах міста з 10.00 год. до 22.00 год., в закладах ресторанного господарства міста – з 11.00 год. до 24.00 год. А також рекомендувати суб\’єктам господарювання встановити інформаційні таблички щодо обмеження продажу алкогольних напоїв.

На засіданні думками ділилися представники міської влади, громадських організацій, підприємці, які здійснюють продаж алкогольних напоїв, депутати міської ради, працівники поліції тошо.

Засідання ініціювала міська влада через зверненя від громадської організацій «Хмельниччина. Самооборона і контроль» та Шепетівського відділу поліції.
Керівник громадської організацій «Хмельниччина. Самооборона і контроль» Євген Ступак повідомив, що громадські активісти виступають за відповідні обмеження, що такі заходи зменшать кількість порушень скоєних в станні алкогольного спяніння.

Втім, з такою точкою зору не погоджувались підприємці:

Представники від підприємців висловили думку, що обмеження продажу алкогольних напоїв не принесе позитивних результатів, що данні адміністративні втручання в господарську діяльність лише зменшать надходження до міського бюджету, а також викличуть сплеск самогоноваріння.

— Якщо ми сьогодні ставимо питання боротьби із продажем алкоголю, то це потрібно починати зі школи сім\’ї — зауважив один з підприємців.

У свою чергу інші представники бізнесу висловлювали думку, що подібні рішення не знаходяться у компетенції місцевої влади і міська рада не має повноважень встановлювати обмеження продажу. Натомість пропонували посилити виховання здорового способу життя молоді у школах, активізувати роботу в цьому напрямку правоохоронних органів.

Інспектор з публічної безпеки та порядку Шепетівського відділу поліції Олексій Мельничук навів цифри за якими за 2014 рік працівниками міського відділу міліції було виявлено та задокументовано 874 адміністративних протоколи, де порушення скоєні в стані алкогольного сп\’яніння, з них дітьми віком до 18 років – 27 протоколів. В 2015 році таких протоколів було складено 982, з них скоєно неповнолітніми в стані алкогольного сп\’яніння – 42.

На обліку в наркологічному кабінеті Шепетівської центральної районної лікарні перебуває 1262 особи з діагнозом хронічний алкоголізм.

За словами працівника поліції значна частина кримінальних правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп\’яніння, припадає на період з 23.00 год. до 06.00 год. після вжиття спиртних напоїв і, в більшості випадків, у місцях розташування ресторанів, кафе, барів та магазинів з цілодобовим режимом роботи.

Директор міського Центру соціальних служб для сім\’ї, дітей та молоді Тетяна Вінницька переконувала присутніх підтримати даний проект рішення, адже вона не зі слів знає про негативний вплив алкоголю на підлітків, до чого спричиняє надмірне вживання алкоголю. Проблема алкоголізму в Україні, а особливо дитячого, є надзвичайно важливою.

— Розглядати тему алкоголю в країні потрібно комплексно. Ми неодноразово вивчали цю проблему і в Україні, і за кордоном, і вважаємо, що обмеження доступу населення до алкоголю – це надзвичайно важливий крок. Аби відбулися позитивні зрушення, потрібно, підтримати даний проект рішення, — наголосила Тетяна Олександрівна.

Після годинних дебатів думки в залі розділилися. Частина людей погодилася з пропозицією рекомендувати обмежити продаж алкогольних, частина ні. Проти таких намірів виступали здебільшого підприємці.

Підсумовуючи майже двогодинне жваве обговорення начальник управління економічного розвитку Олександр Гринь запевнив, що всі пропозиції, висловлені під час громадських слухань, почуті, запротокольовані і будуть доведені до відома депутатів міської ради.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього