У Славуті через неправильне лікування померла вагітна

Місцеві медики підправили історію хвороби, щоб приховати докази своєї халатності

У Славуті через неправильне лікування померла вагітна

Жінка померла через неправильне лікування позаматкової вагітності. Місцеві медики підправили історію хвороби, щоб приховати докази своєї халатності. Славутська центральна районна лікарня відома на всю Україну і тим, що саме там оперував псевдолікар Андрій Слюсарчук, або ж «Доктор Пі», від рук якого померло 11 людей.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щосереди о 22:00) на телеканалі ZIK.

У лікарню Ольга Коробчук потрапила з позаматковою вагітністю. Без належної терапії патологія могла виникнути знову, тому жінку вирішили лікувати медикаментозно. Саме на цьому етапі, як стверджують рідні, медики неправильно ввели небезпечний препарат, через що Ольга померла у сильних муках.

«Навіть попередньо, перед початком лікування, не було зроблено жодних аналізів крові. Оля постійно лікувалася від хронічного бронхіту, тому в неї був дуже слабкий імунітет. Якби їй зробили попередні аналізи крові, то з’ясували б, що не можна було давати такий сильний препарат», – розповідає родичка покійної Тетяна Чернюк.

Ользі ввели препарат «Метотрексат», після якого у жінки по всьому тілу почали з’являтися гематоми та невеликі язви. Проте медики на це не відреагували, вирішили продовжити лікування й ввели другий укол.

«Метотрексат» – це препарат, який використовують при хіміотерапії. Його можуть застосовувати і в гінекології для лікування позаматкової вагітності, але у значно менших дозах. Препарат потрібно вводити дуже повільно й постійно спостерігати за жінкою», – прокоментувала в.о. заввідділенням гінекології Львівської обласної клінічної лікарні Оксана Музиченко.

Після другої ін’єкції Ольга ослабла ще більше. Рідні вирішили продовжити її лікування уже в обласному центрі – Хмельницьку. Та на здивування сім’ї, медики славутської лікарні не хотіли відпускати хвору до обласного центру.

«Після обстеження у Хмельницьку лікар сказав, що плід досі у ній. Хоча районні медики запевняли, що плоду вже немає. Зробивши УЗД, гінеколог виявив довкола плоду гематоми й пояснив, що ін’єкції небезпечного препарату не дали жодних результатів», – розповів чоловік покійної Ярослав Коробчук.

Через день Ольга померла у сильних муках. Рідні переконані, що медики ввели завелику дозу препарату, адже в історії хвороби жінки є виправлення щодо кількості використаних ліків. Наразі за цим фактом відкрито кримінальне провадження за 140 статтею Кримінального кодексу України про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником.

Натомість місцеві лікарі виправдовують летальний випадок непередбачуваною алергічною реакцією. Однак не пояснюють,чому препарат ввели на 6-у тижні вагітності, тоді як в інструкції рекомендується це робити тільки на перших тижнях.

Головний лікар Славутської лікарні після трагічного випадку раптово пішов у відпустку, тому роз’яснити ситуацію погодилася його заступник Світлана Кузьменчук. Медик відкидає усі звинувачення щодо підробки документів померлої, однак сфотографована рідними історія хвороби підтверджує, що документ все ж виправляли.

«Лікар Світлана Василівна Гавюк, за якою була закріплена пацієнтка, звільнилася з роботи під тиском преси та родичів померлої. Вона аргументувала це тим, що йде на пенсію. Наразі причину смерті встановлює судово-медична експертиза», – прокоментувала заступник головного лікаря з медичної частини Славутської ЦРЛ Світлана Кузьменчук.

У цій же лікарні одну зі своїх смертельних операцій на мозку 8 років тому провів лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, більш відомий як «Доктор Пі». Саме через непрофесійні методи оперування, як встановило згодом слідство, і помер хворий Олександр Лозовий.

У смерті чоловіка рідні також звинувачують медиків Славутської лікарні, адже саме вони пустили псевдолікаря в операційну.

«Під час проведення самого досудового розслідування вже з’ясувалося, що Слюсарчук мав у лікарні спільника. Це був місцевий лікар, який рекомендував його та влаштовував операцію. Саме у Славутській лікарні самозванцю було простіше домовитися», – пояснив адвокат родини загиблого Андрій Петришин.

Як з’ясувалося згодом, дозвіл на операцію був у межах усної домовленості. У псевдомедика славутські лікарі не перевірили жодного документа. Відтак людині без медосвіти дозволили робити надскладну операцію на мозку.

«Щоб допустити позаштатного лікаря до проведення операції, має бути договір про співпрацю та спільний наказ про допуск певних працівників на територію закладу охорони здоров’я. І тільки ті особи, які мають відповідні документи, можуть здійснювати діяльність на території медзакладу», – прокоментувала адвокат Ірина Сенюта.

Лікар-анестезіолог Олександр Хавхун був одним зі спостерігачів на тій операції. Він пригадує: шок від методик псевдогенія медицини.

«Операція проводилась непрофесійно. Було помітно, що ця людина ніколи не займалася хірургією. Він нас здивував своїми дивними методами лікування, про які на той час навіть ніхто не чув», – розповів лікар-анестезіолог Славутської ЦРЛ Олександр Хавхун.

Після операції Олександру Лозовому погіршало, тому його вирішили оперувати вдруге. У Славуті «Доктору Пі» асистувало двоє лікарів – Лариса Притуляк та Іван Боднар. Останній і до сьогодні працює нейрохірургом у Славутській лікарні. Натомість Лариса Притуляк є головним акушером-гінекологом Хмельницької області. Обидва лікарі залишилися непокараними.

Від рук самозванця Андрія Слюсарчука загинуло 11 людей. Тільки у двох справах суд змусив виплатити моральне відшкодування. А вже цього року, влітку, псевдолікаря звільнили з в’язниці, аргументуючи помилування за «законом Савченко». Однак юристи пояснюють, що причина звільнення була зовсім іншою.

«Андрія Слюсарчука звільнили не за «законом Савченко». Він опинився на волі через упередженість, недбалість та халатність львівських суддів. Зокрема, суддя Оксана Маліновська-Микич одноосібним рішенням відпустила Слюсарчука, на що у неї не було процесуального права», – наголосив адвокат родини загиблого Андрій Петришин.

Відтак, журналісти ініціюватимуть проведення міністерської перевірки у головному медзакладі Славути, а весь зібраний матеріал та заяви постраждалих передадуть до правоохоронних органів.

Залиште коментар

Також по темі

Головний лікар Хмельницької поліклініки увійшов до трійки найзаможніших медиків України

Проект “Декларації” склав рейтинг найбагатших лікарів країни. Зокрема, Топ-5