У Славуті пропонують перейменувати річку
Краєзнавець, колишній директор краєзнавчого музею Станіслав Ковальчук доводить? чому потрібно перейменувати місцеву річку Утка.У Славуті пропонують перейменувати річку
Краєзнавець зі Славути, колишній директор краєзнавчого музею Станіслав Ковальчук у своїй публікації в газеті «Трудівник Полісся» доводить, чому потрібно перейменувати місцеву річку Утка, повідомляє Славута NEWS.

На сьогодні надто заплутаною є історія назви річки Утка, яка впадає у р. Горинь. Як тільки її не називали жителі міста протягом століть. В інвентарних описах Славути, починаючи з 1637 року, ця річка згадується під назвами: Нова Горинь, Деражня, Горинь, Случ, Богушівка, Славута, а в окремих документах її називають безіменною.

«Найдавніші мапи Шуберта та Польщі, на яких є річка, складені в 1867-1875 рр, на обох мапах вона має назву Богушівка. Це старослов\’янське слово, що походить від слова «бог», означало річку, що протікає заболоченою місцевістю, – пише автор статті.

Станіслав Ковальчук зауважує, що у 50-х роках ХХ століття колишню річку Богушівку, назву якої втратили на початку століття, стали називати Уткою за назвою її притоки, а таку назву ніде офіційно не визнано, на сучасних картах основне русло річки залишається безіменним.

Автор наголошує, що питання перейменування річки мають право вирішувати місцеві органи влади.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього