У Славуті протестувальники перекривали дорогу обласного значення
24 квітня відбулася акція протесту із блокуванням руху на міжміській трасі Шепетівка-Рівне, що на виїзді з міста.У Славуті протестувальники перекривали дорогу обласного значення
24 квітня відбулася акція протесту із блокуванням руху на міжміській трасі Шепетівка-Рівне, що на виїзді з міста.

Впродовж трьох годин дорогу перекривали мешканці Улашанівської сільської ради Славутського району, протестуючи таким чином проти розробки піщаного кар\’єру приватним підприємством «Кансталь». Це підприємство отримало дозвіл на геологічне вивчення надр, зокрема, дослідно-промислову розробку родовищ корисних копалин загальнодержавного значення на території Улашанівської сільської ради в 2013 році. За словами протестувальників, рішення сесії сільської ради на розробку кар\’єру було сфабриковане попереднім сільським головою, адже депутати сільської ради голосували лише за надання дозволу на геологічне вивчення цієї земельної ділянки. Про видобування корисних копалин з родовища не йшлося. Однак, люди засвідчують, що робітники ПП «Кансталь» незаконно таки видобувають в кар\’єрі корисні копалини та вивозять їх із села, повідомляє Славута NEWS.

\”Сьогодні ми проводимо тут мирну акцію протесту спрямовану на привернення уваги громадськості та влади до проблеми, що склалася в нашому селі. Ми виступаємо проти незаконної розробки ПП \”Кансталь\” глибокого кар\’єру (за нашою інформацією до 80-100 метрів углиб) у безпосередній близькості до села, що може спричинити екологічну катастрофу та призвести до зникнення води в криницях. Наша громада вже просто доведена до відчаю. З 2013 року ми боремося за нашу землю, а тим часом роботи по розробці кар\’єру вже ведуться. Можливо таким чином нас хоч хтось почує та стане на захист\” – розповів нинішній голова сільської ради Сергій Лясоцький.

У Славуті протестувальники перекривали дорогу обласного значення

Відповісти на запитання громади села прибули голова Славутської райдержадміністрації Богдан Маршук та перший заступник голови РДА Олександр Мельник.
\”Я вважаю, що цю проблему потрібно вирішувати лише в правовому режимі. Якщо незаконно була проведена сесія, незаконно був наданий дозвіл на розробку кар\’єру, то це і буде підставою для судових органів визнати дозвіл незаконним і скасувати його. Підстав стверджувати без проведення незалежної геологічної експертизи, що в селі зникне вода чи підуть зсуви ґрунту – немає. До прикладу, ми маємо три подібних піщаних кар\’єри в с.Крупець, і вода там не зникла. Наскільки мені відомо, роботи, які планує проводити ПП «Кансталь», мають здійснюватися на глибині до 12-ти метрів, а не на 80 метрів, як говорять люди. Не можна стверджувати того, що не підтверджено документально, – висловив свою думку Богдан Маршук.

На разі по цій справі триває слідство і ведуться судові засідання. А тим часом люди власноруч намагаються відстояти свої інтереси та обіцяють, якщо влада ніяк не відреагує на їхню мирну тригодинну акцію із перекриття дороги обласного значення цього разу, то наступного вони перекриють трасу на весь день, а то і ще довше.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього